Kvietiškio dvaras netrukus atgims naujam gyvenimui

Kvietiškio dvaras / Marijampolės savivaldybės administracijos nuotr.

Marijampolės savivaldybės vadovai, suprasdami kultūros paveldo reikšmę miesto raidai ir Kvietiškio dvaro svarbą Marijampolės istorijos išsaugojimui, pradeda aktyviai planuoti vieno iš dvaro komplekso pastatų – sandėlio išsaugojimo, sutvarkymo ir pritaikymo darbus.

Savivaldybės mero pavaduotojai Artūras Visockis ir Paulius Marozas, Savivaldybės administracijos Architektūros ir teritorijų planavimo bei Švietimo, kultūros ir sporto skyrių, Marijampolės krašto ir Prezidento Kazio Griniaus muziejaus, Marijampolės turizmo ir verslo informacinio centro „SMART Marijampolė“ atstovai apsilankė išlikusiame Kvietiškio dvaro komplekso grūdų sandėlyje, kad įvertintų jo būklę ir numatytų darbus, kuriuos reikės atlikti išsaugant pastato autentiškumą ir tikslingai pritaikant kultūrinėms reikmėms, įvairioms veikloms ir lankymui.

„Tikiuosi, kad Kvietiškio dvaro istorija atgims senajame grūdų sandėlyje. Labai džiaugiuosi, kad pavyko išgelbėti šį pastatą, kuris tiesiog dvelkia autentika ir senąja Kvietiškio būtimi. Pastatas perimamas savivaldybės reikmėms ir artimiausiu metu bus atiduotas Marijampolės krašto ir Prezidento Kazio Griniaus muziejui. Buvo labai daug kalbėta įvairiais aspektais apie Kvietiškio dvarą, dabar atėjo laikas nebe kalbėti, o veikti. Darbų laukia nemažai. Pirmiausiai reikia sukurti įveiklinimo koncepciją: kaip įsivaizduojame šį pastatą, kokios ekspozicijos čia galėtų būti, aptarti ir kitus „muziejinius“ dalykus. Kartu su mąstymu apie įveiklinimą, reikia dėti visas pastangas, kad sandėlis gautų aukščiausią kultūros paveldo saugotinų objektų statusą. Tai leis pretenduoti į valstybinius finansinius šaltinius sutvarkant šį pastatą. Statinys turi labai įspūdingus rūsius, kurie yra erdvūs ir sausi. Neabejoju, kad ši erdvė trauks žmones susipažinti su Marijampolės ištakomis. Privalome saugoti savo istoriją ir ši vieta turi tarnauti mūsų bendruomenei, ypač jaunajai kartai, todėl viskas turi būti pateikiama įdomiai, šiuolaikiškai, galbūt per edukacijas ir kitas veiklas“, – po susitikimo sakė vicemeras Artūras Visockis.

Savivaldybės taryba savo sprendimu jau yra pritarusi, kad buvusioje Kvietiškio dvaro teritorijoje esantis sandėlis, įrašytas į nekilnojamųjų kultūros vertybių registrą, būtų perimtas iš Turto fondo ir pritaikytas kultūros ir turizmo reikmėms.

Aktyvios Kvietiškio bendruomenės narių dėka, sandėlyje jau veikė ekspozicija, buvo vykdoma edukacinė veikla bei pagal turimas finansines galimybes buvo prižiūrimas sandėlio pastatas.

Susitikimo metu buvo aptarti artimiausi darbai, kuriuos reikia atlikti šio Kvietiškio dvaro komplekso pastato priežiūros bei tvarkymo problemos spręsti ir planuojant pritaikyti jį muziejaus reikmėms, skatinant kultūros ir turizmo veiklas supažindinančias su istorine miesto praeitimi bei įtraukančias lankytojus į įvairiausias veiklas.

Marijampolės savivaldybės administracijos inf.

 

Jums gali patikti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video:

TAIP PAT SKAITYKITE