Kybartuose sulaikyta 2 mln. eurų vertės kontrabanda

Pastaraisiais metais daugėja baltarusiškų cigarečių kontrabandos iš Rusijos Karaliaučiaus srities. Ši tendencija pasitvirtino ir vasario 1 d., kai Kybartų kelio poste įkliuvo vilkikas, vežęs 675 tūkst. pakelių rūkalų.

Daugiau nei 2 mln. eurų vertės cigaretės buvo paslėptos tarp oficialiai gabento tamprios pakavimo plėvelės krovinio. Tai didžiausia cigarečių kontrabanda šiemet sulaikyta Lietuvos muitinėje.

Praėjusį penktadienį, apie 11 val. ryto į Kybartų kelio postą krovininiu vilkiku „Man“ atvažiavęs Rusijos pilietis D. S. muitinės pareigūnams deklaravo ketinantis tranzitu per Lietuvą į Rusiją gabenti tamprios pakavimo plėvelės ritinius. Tačiau muitininkams krovinys sukėlė įtarimų: iš pateiktų dokumentų buvo matyti, jog plėvelės siuntėjas ir gavėjas yra viena ir ta pati įmonė.

Patikrinus mašiną mobiliąja rentgeno kontrolės sistema, paaiškėjo, kad legalus krovinys – puspriekabės gale sukrauti plėvelės ritiniai – tėra priedanga didžiulei cigarečių kontrabandai. Preliminariais duomenimis vilkiku į Lietuvą mėginta įvežti 675 tūkst. pakelių nelegalių baltarusiškų cigarečių „Fest“ ir „NZ Gold“, kurių vertė su privalomais sumokėti mokesčiais – 2 mln. 146 tūkst. eurų.

Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) Kauno skyriuje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl kontrabandos, kuriam vadovauja Kauno apygardos prokuratūra. Vilkiko vairuotojas buvo sulaikytas, sekmadienį (vasario 3 d.) Kauno apylinkės teismo sprendimu D. S. paskirta kardomoji priemonė – suėmimas dviem mėnesiams.

Ši kontrabandos siunta labai primena 2018 m. rugsėjo 7 d., irgi Kybartuose sulaikytą kone identišką (irgi 675 tūkst. pakelių, 2 mln. eurų vertės) baltarusiškų cigarečių kontrabandos siuntą. Tuomet nelegalūs rūkalai slėpti tarp skiedrų plokščių.

Muitinės pareigūnai jau pernai pastebėjo, kad Rusijos Federacijoje pabrangus cigaretėms, beveik nebesusiduriama su rusiškų cigarečių kontrabanda iš Kaliningrado srities, tačiau pradėta didesniais kiekiais gabenti baltarusiškus rūkalus.

2017 m. pasienyje su Rusija tebuvo sulaikytas vos 1 proc. (1, 17 mln. vnt.) bendro Lietuvoje sulaikytų kontrabandinių cigarečių kiekio. Tačiau pernai šis skaičius jau pasiekė 11 proc. (13 mln. 500 tūkst. vnt.).

O šiemet, tepraėjus vos vienam metų mėnesiui, muitinės pareigūnai pasienyje su Rusijos Karaliaučiaus sritimi jau yra sulaikę tiek pat (13 mln. 500 tūkst. vnt.) cigarečių, kiek 2018 m. čia sulaikė per visus metus.

 

Lietuvos Respublikos muitinės informacija

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas