Latvijos pilietis į Vakarų Europą nelegaliai gabeno du sirus

Kalvarijos pasieniečiai sulaikė Latvijos pilietį, automobiliu nelegaliai į Vakarų Europą gabenusį Latvijoje prieglobsčio pasiprašiusius tėvą ir sūnų sirus. Vairuotojui gresia baudžiamoji atsakomybė, o Sirijos piliečiai bus grąžinti Latvijai.

Antradienį Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Varėnos rinktinės Kalvarijos užkardos pasieniečiai Kalvarijos savivaldybės Salaperaugio kaimo ribose, kelyje Marijampolė – Suvalkai, sustabdė į Lenkiją beišvažiuojantį automobilį „Audi A6“ latviškais numeriais. Jį vairavo 36-erių Latvijos pilietis. Jis turėjo tvarkingus dokumentus. Pasieniečiai vairuotojui pretenzijų nebūtų turėję, jei jis nebūtų gabenęs dviejų asmenų.

Kalvarijos užkardos pareigūnai išsiaiškino, kad šie 40-metis tėvas ir jo nepilnametis sūnus yra Sirijos piliečiai. Jie  yra pasiprašę prieglobsčio Latvijoje ir teturėjo vienintelius tai patvirtinančius pažymėjimus. Užsieniečių tapatybės buvo patvirtintos VSAT pareigūnams susisiekus su Latvijos pasieniečiais. Kol neišnagrinėti sirų prašymai ir nepriimti sprendimai dėl prieglobsčio suteikimo ar nesuteikimo, jie neturėjo teisės išvykti iš Latvijos.

Latvijos piliečio veiksmai šiuo atveju traktuojami kaip neteisėtas žmonių gabenimas per valstybės sieną. Dėl to VSAT Varėnos rinktinėje pradėtas ikiteisminis tyrimas. Į areštinę uždarytam vairuotojui gresia bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki 6 metų.

Sirijos piliečiai naktį iš antradienio į trečiadienį praleido Kapčiamiesčio užkardoje, kur yra įrengtos patalpos tokiems asmenims laikyti. Trečiadienį popiet tėvą ir sūnų Kalvarijos pasieniečiai nugabens iki sienos su Latvija. Planuojamo susitikimo su šios šalies pasieniečiais metu sirai bus perduoti kaimyninei valstybei.

Latvijos piliečio „Audi A6“ saugoma Kalvarijos užkardoje.

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

X