Lemiamo rato startas: „Sūduva“ sužaidė lygiosiomis, grėsmingai priartėjo „Žalgiris“

Sekmadienį startavo lemiamas 5-erių rungtynių Lietuvos futbolo A lygos V-asis ratas, po kurio ir paaiškės šio sezono šalies čempionai. Titulą ginanti Marijampolės „Sūduva“ svečiuose susikovė su Kauno „Žalgiriu“, o tuo tarpu „Trakų“ ekipa žaidė prieš Vilniaus „Žalgirį“.

Kaune vykusiose rungtynėse, abi komandos nuo pat rungtynių pradžios aktyviai ieškojo progų įvarčiams, tačiau sukelti didesnio pavojaus nepavykdavo.  Marijampolės futbolininkai stengėsi perimti iniciatyvą, bet „Žalgirio“ futbolininkai sėkmingai apsigindavo ir patys skubėdavo užpulti.

Antrajame kėlinyje „Sūduva“ žaidė dar agresyviau, kadangi esamas rezultatas švieslentėje, jiems kėlė didelį pavojų ir ši taktika pasiteisino – 61-ąją minutę po Vaido Slavicko perdavimo, puikiu smūgiu pasižymėjo suvalkiečių saugas Guilherme Finkleris – 1:0.

Po praleisto įvarčio, žaliai – balti nepasimetė ir pasinaudoję „Sūduvos“ spraga, surengė įspūdingą ataką, kurią realizavo Ilja Kalpačiukas, pelnydamas išlyginamąjį įvartį – 1:1.

Paskutinėmis minutėmis, marijampoliečiai kilo į lemiamą šturmą, surengė ne vieną grėsmingą išpuolį, o vieno iš jų metu, kamuolys net sudrebino Kauno „Žalgirio“ vartų skersinį, bet rezultato pakeisti nebepavyko – susitikimas baigėsi 1:1.

Šansus kovoti dėl aukso, atgaivino Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkai, kurie 1:0 LFF stadione palaužė „Trakų“ ekipą, kurie šiose rungtynėse formaliai buvo aikštelės šeimininkai.

Jau 6-ąją minutę Louisas Ogana išprovokavo pražangą baudos aikštelėje, kai pastarąjį pargriovė „Trakų“ gynėjas  Justinas Januševskis. „Žalgirio“ legionierius neklydo ir išvedė vilniečius į priekį 1:0.

Vaizdas aikštelėje po įvarčio ilgai nepasikeitė, abi komandos nenorėjo rizikuoti, tačiau „Trakai“ nebeturėjo kur trauktis, todėl antrojo kėlinio paskutiniame trečdalyje, ėmė aktyviau regzti atakas, bet daugkartiniai šalies čempionai puikiai gynėsi ir išsaugojo trapų pranašumą iki pat rungtynių pabaigos, taip iškovodami itin svarbią pergalę, kovoje dėl 1-osios vietos.

Po lygiųjų Kaune, „Sūduva“ vis dar išlaiko lyderių poziciją su 68 taškais, tačiau „Žalgiris“ jau priartėjo iki 3 taškų. Trečioje vietoje išlieka „Stumbas“ su 45-ais taškais, kuris 29-ajame ture kovos su „Atlantu“.

 

Jurgis Švedas

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas

TAIP PAT SKAITYKITE