Lenkas Kalvarijos pasieniečiams pateikė suklastotą Jungtinės Karalystės vairuotojo pažymėjimą

Į Lietuvą iš savo šalies vykęs lenkas Kalvarijos pasieniečiams pateikė suklastotą Jungtinės Karalystės vairuotojo pažymėjimą. Teisės vairuoti šis užsienietis visai neturi.

Trečiadienį VSAT Varėnos rinktinės Kalvarijos užkardos pasieniečiai Kalvarijos savivaldybės Salaperaugio kaimo ribose, kelyje Suvalkai – Marijampolė, patikrinti sustabdė ką tik iš Lenkijos įvažiavusį automobilį „Vauxhall Vectra“ angliškais numeriais.

Mašiną vairavo 28-erių Lenkijos pilietis. Patikros metu jis VSAT pareigūnams pateikė esą savo vardu išduotą Jungtinės Karalystės vairuotojo pažymėjimą. Pasieniečiams dokumentas sukėlė įtarimų. Netrukus nustatyta, kad pažymėjimas yra suklastotas. Susisiekę su kolegomis Lenkijoje Kalvarijos užkardos pareigūnai gavo informacijos, kad šis vyras visai neturi galiojančio vairuotojo pažymėjimo.

Dėl dokumento suklastojimo ar disponavimo suklastotu dokumentu VSAT Varėnos rinktinėje pradėtas ikiteisminis tyrimas. Lenkui gresia areštas arba laisvės atėmimas iki 4 metų. Pasieniečiai jį uždarė į areštinę.

„Vauxhall Vectra“ perduotas kartu su sulaikytuoju vykusiam keleiviui, turėjusiam visus reikalingus dokumentus.

Savo ruožtu policijos pareigūnai Lenkijos piliečiui už transporto priemonės vairavimą neturint teisės ją vairuoti surašė administracinio nusižengimo protokolą. Už tokį pažeidimą gresia bauda nuo 300 iki 450 eurų.

VSAT archyvo nuotr.

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.