Lietuva atsisveikina su R. Žilinsku: renkasi artimieji, draugai ir kolegos

Po sunkios ligos mirusio politiko Roko Žilinsko palaikai ketvirtadienį pašarvoti Šv. Jonų bažnyčios Vilniuje Švč. Mergelės Marijos paguodos koplyčioje.

Nuo pat ankstaus ryto atsisveikinti su velioniu čia vyksta jo artimieji ir draugai. Balta urna skendi smulkiose baltose gėlėse. Palydėti amžinojon kelionėn R. Žilinską bus galima iki 20 val., jis laidojamas penktadienį Vilniaus Antakalnio kapinėse. Penktadienį atsisveikinimas numatytas nuo 10 val. centrinėje bažnyčios navoje. Atėjusieji prašomi atnešti po du baltus žiedus. Šv. Mišios už mirusįjį bus aukojamos penktadienį 12 val., urna išnešama 13 valandą.

Pamena kaip labai atvirą ir nuoširdų draugą

„Galiu pasakyti turbūt tik vieną sakinį – Rokas buvo labai tikras, labai atviras, labai nuoširdus, kartais – pašėlęs. Žinote, kaip mes visi jauni“, – sunkiai tramdydamas ašaras kalbėjo politiką pažinojęs jo draugas. Jis apgailestavo paskutinį kartą su R. Žilinsku susitikęs tik prabėgomis. „Rokas sakė: „Užsuk į svečius, tik vyno nesinešk“. Tai buvo taip netikėta“, – apgailestavo R. Žilinsko bičiulis.

Gyvybė užgeso ligoninėje

Seimo nario konservatoriaus R. Žilinsko gyvybė užgeso antradienį Vilniaus Santariškių klinikose, einant 44-uosius metus. Žurnalisto profesiją turėjęs politikas į Seimą buvo renkamas nuo 2008-ųjų metų. Gegužės pradžioje parlamentaras dėl ūmios pneumonijos buvo paguldytas į ligoninę. Jo būklė buvo labai sunki, medikai R. Žilinskui buvo sukėlę dirbtinę komą. R. Žilinskas gimė 1972 metų liepos 20 dieną Vilniuje. Užaugo vaikų lopšelio auklėtojos ir plaukimo trenerio šeimoje. Lankė A. Vienuolio vidurinę mokyklą, baigė Vilniaus 27-ąją vidurinę mokyklą, vėliau – žurnalistikos studijas Vilniaus universitete. Vilniaus universitete už diplominį darbą gavo aukščiausią įvertinimą. Stažavosi Indijos masinės komunikacijos institute (IIMC) Delyje. Baigęs studijas, žurnalistinę veiklą tęsė LRT, vėliau – LNK žinių tarnyboje. Buvo žinių vedėjas, užsienio naujienų redaktorius. Stažavosi JAV informacijos tarnybos kursuose Vašingtone, gausybėje Europos žurnalistikos centro seminarų Europos šalyse. Žiniasklaidoje išdirbo 18 metų. Politikas R. Žilinskas buvo pirmasis Lietuvos parlamentaras, pripažinęs savo netradicinę seksualinę orientaciją. Už nuopelnus Lietuvai R. Žilinskas Respublikos Prezidento dekretu buvo apdovanotas valstybiniu apdovanojimu – atminimo ženklu „Už asmeninį indėlį prisidedant prie Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai 2013“. Taip pat – labdaros fondo „Mūsų krantas“ auksinio kryžiaus 3-iojo laipsnio ordinu, naujienų portalo DELFI „Titanu“ – „Už drąsiausią metų straipsnį“.

Rūta Pukenė/Delfi.lt 

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.