Lietuva skaito – Sasnava skaito!

„Lietuva skaito!“ Šiuo šūkiu šiais metais buvo kviečiama prisijungti prie daugiausiai vienoje vietoje skaitančiųjų rekordo, taip paminint Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną. Į Sasnavos biblioteką sugužėjo Sasnavos pagrindinės mokyklos antrokai su mokytoja Edita Vabalevičiene rankose nešini po savo mėgstamą knygą. Žinoma, rekordo mums nepavyko pasiekti, bet paskaityti ištraukas, linksmai pašėlioti atliekant užduotis, keliaujant labirintu sužinoti daug naujo ir įdomaus, tikrai pavyko.

Pradžioje prisiminėme, kaip buvo draudžiama kalba, knygų leidyba, spauda, laisvas žodis. Vaikai savo pamąstymuose kalbėjo, kad jeigu visa tai vyktų dabar, būtų labai sunku ir baisu. Tad visi pasidžiaugdami mus supančia šiandienos laisve, vedini geros nuotaikos, skaitėme labiausiai patinkančias ištraukas iš savo atsineštų knygelių, dalijomės pamąstymais apie jas, rekomendavome jas skaityti ir draugams.

Paskaitę keliavome užduočių labirintu, kur metant kauliuką iškrisdavo užduotis, kurią reikėdavo atlikti. Ir taip iki finišo, kur laukė saldūs prizai. O užduočių būta visokių: ir ištraukų skaitymas, žodžių sudėliojimas, mįslių minimas, klausimai apie gamtą, geografiją ir įdomūs, linksmi, sukti klausimai. Būta ir sporto užduočių bei papildomų kauliuko ridenimų, kurie be jokios užduoties nukeldavo arčiau finišo langelio, tačiau buvo ir nesėkmingas langelis, kuriame pavaizduota ugnis – deginanti  visus ėjimus ir grąžinanti žaidėją į pradžią. Vieniems pasisekė per keletą  ėjimų, kitiems reikėjo daugiau laiko susidoroti su užduotimis, o keletui teko ir „sudegti“ – žaidimą pradėti nuo pradžių. Bet visi sėkmingai, su gera nuotaika viską įveikė.

Gražiai praleistas laikas, bendravimas su knyga papildė naujomis žiniomis. Ačiū visiems dalyvavusiems, o svarbiausia tegul visada žodis skamba lietuviškai, gražiai, teisingai!

 

Marijampolės Petro Kriaučiūno viešosios bibliotekos informacija

Sponsored Video

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas

TAIP PAT SKAITYKITE