Lietuviai priprato prie euro

Lietuvoje paskutinį kartą valiuta keista 2015-aisias metais. Tuomet retas iš mūsų įsivaizdavome, kaip reikės priprasti naudoti ne įprastą litą, o eurą. Tačiau panašu, kad su tuo jau apsipratome.

Iš pradžių baugino kainų šuolis

Išties vos įvedus naują valiutą, visi galėjome pajusti kaip gana greitai pradėjo kilti kainos. Ypač tą jautė socialiai jautriausios žmonių grupės, tačiau tokia yra naujos valiutos kaina.

Nori to ar ne, euras mus artino prie Vakarų pasaulio, o žingsnis į priekį esant Europos Sąjungoje buvo tiesiog neišvengiamas.

Daug kam litas taip pat tiesiog priminė lietuvybė, todėl euras dažnai susilaukdavo ir šiek tiek neadekvačios kritikos. Taip pat būdavo kalbų, kad euras yra nepastovus tarsi teniso statymai, tačiau tai yra mitas.

Pradėjo kilti atlyginimai

Neįmanoma nesutikti ir su tuo, jog šalyje įvedus eurą pradėjo sparčiai augti atlyginimai. Faktas, kad žmonės Lietuvoje uždirba vis daugiau, tačiau taip pat reikia suprasti, kad tokia situacija nėra amžina.

Mes paprasčiausiai artėjame prie Vakarų pasaulio, bet augimas negali trukti amžinai. Apie tai įspėja ir ekonomistai, kurie nuolat pabrėžia, jog žmonės privalo taupyti ir galvoti ir apie galimą ekonominę krizę.

Visgi, jeigu dabar į rankas paimtumėte valiutų skaičiuoklę, tai akivaizdu, kad jūsų algą konvertavus į litus matytumėte sumą, apie kurią anksčiau net negalėjote pagalvoti.

Įvedus eurą – daugiau kelionių

Sutapimas ar ne, tačiau po euro įvedimo lietuviai ėmė daugiau keliauti, ypač po Europos šalis. Tai veikiausiai lemia kelios priežastys.

Visų pirma, nereikia keistis pinigų. Viskas yra paprasta ir aišku. Visur tiesiog atsiskaitoma taip pat, kaip ir Lietuvoje, o tai leidžia išvengti papildomų nesklandumų.

Taip pat verta pabrėžti, jog prie to prisideda ir pati Europos Sąjunga Euras yra vienas iš sudedamųjų dalių, tačiau ji taip pat siūlo pigius skrydžius, bevizį rėžimą ir taip toliau.

Grįžti būtų sudėtinga

Kai kurie politikai dažnai teigia, jog Lietuvoje reikėtų sugrąžinti litą, tačiau tai nėra labai reali idėja. Faktiškai grįžti prie senosios valiutos dabar būtų sunkiai įmanoma, be to realu, kad tokiu atveju šalį ištiktų krizė.

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas

Rekomenduojami video:

TAIP PAT SKAITYKITE