Lietuvių pamėgtos užsienio šalys

Nors Lietuvos žmonės turi aiškią kryptį, šalys, į kurias keliaujama lėktuvu, tačiau jos keičiasi kiekvienais metais. Šių metų rugsėjo 12 d., turimais Skrendu.lt duomenimis, 15-ąjį gimtadienį švęs pigių skrydžių paieškos ir pardavimo sistema Skrendu.lt, per šį laikotarpį suskaičiavusi 15 populiariausių apsilankymų iš Lietuvos. Šalių reitinge atsižvelgiama į galutinį kelionės tikslą, o ne į jungiamąjį skrydį jungiamajame oro uoste.

Kelionės lėktuvu Lietuvoje dažnesnės dėl verslo, lietuviai mėgsta rinktis pilną kelionių paketą, į kurį įeina skrydžiai ir viešbučio paslaugos

Keliaujame dažnai visi bent kartą per metus, dėl to prisidedame prie šio skaičiaus ir populiarumo nustatymo. Tačiau įdomu tai, kad populiariausios kryptys ir maršrutai kasmet keičiasi: tam įtakos turi ir naujos kryptys, orai ir net įvykiai. Ekspertų teigimu, maršrutas, kuris pagal populiarumą užima pirmą vietą – Jungtinė Karalystė. Palyginti su praėjusių metų liepa, šią vasarą šios krypties populiarumas išaugo 5,2 proc., o dauguma turistų renkasi Londono kryptis.Jungtinė Karalystė, o tai yra ne vien Londonas! Aplankius didingą sostinę, verta atrasti ir atokesnius gamtos ir ilgametę istoriją menančius kampelius. Tarp jų – Lake District nacionalinis parkas su gražiausia šalyje Kirkstone kalnų perėja, ir Bath (Somersetas) – elegantiškas Romėniškas miestas su puslankiu sustatytais namais, įrėminančiais karališkąjį Viktorijos parką. Peak District – vieta, kurioje įkvėpimo sėmėsi rašytojos Charlotte Bronte bei Jane Austen. Salcombe (Devonas) – buriuoti mėgstančius viliojantis miestelis, įsikūręs prie jūros. Robin Hood’s Bay (Šiaurės Jorkšyras) – istorinis žvejų kaimelis, įsikūręs stačios uolos papėdėje, kažkada buvęs tikra kontrabandininkų prieglauda.

Norvegija konkuruoja su Ukraina dėl antrosios vietos – Kijevo populiarumas pastaruoju metu sparčiai augo ir gali aplenkti Oslą

Kelionės mėgiamos kiekvieno, tačiau kur žmonės keliauja? Gal patys galite jau ir atspėti? Daugelis asmenų vyksta dirbti arba pas artimuosius, juk tai visuomet ir buvo patys populiariausi pasirinkimai. Tačiau įdomu tai, kad be Europos miestų lietuviai pamėgo ir egzotiškas Azijos valstybes. Tolimosios kryptys sulaukia populiarumo dėl puikaus klimato, ypač tada, kai Lietuvoje pradeda pliaupti lietus ar spausti šaltis. Tarp egzotinių maršrutų topo viršūnę skina Bankokas, o simpatiją šiai šaliai lemia ne tik klimatas, bet ir patogūs skrydžiai su persėdimais Helsinkyje, Stambule, Maskvoje, Osle ar Kijeve. Norvegija – nepaprastai vaizdinga šalis, išvagota ledynų, kalnų ir fiordų, todėl svarbų dėmesį čia reikėtų skirti gamtai. Žiemą čia būna poliarinės naktys, o trumpų vasarų viduryje saulė šviečia net naktį. Kiekvienas fiordas išsiskiria nepakartojamu kraštovaizdžiu, forma ir vandens spalva, o tokio, kaip Sognefjord (205 km.) neišvysite niekur kitur. Sostinėje Osle reikėtų aplankyti viduramžišką Akershus pilį ir tvirtovę, rotušę, universitetą, karalių rūmus ir parką. Taip pat smagu pasivaikščioti po garsųjį Vigelando granito skulptūrų parką. Bygdoi pusiasalyje – įdomus Vikingų laivų muziejus su autentiškais 800-900 metais statytais laivais. O kokia pažintis su Norvegija neaplankius paslaptingojo trolių krašto – Trolandijos? Daugiau įdomių ir naudingų skaitinių rasite manokompasas.lt ir manosalis.lt.

Print Friendly, PDF & Email
Jums gali patikti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video:

TAIP PAT SKAITYKITE