Lietuvos pasieniečių veiksmai nustebino suklastotą vairuotojo pažymėjimą turėjusį lenką

Į Lietuvą iš savo šalies automobiliu „Audi A7“ važiavęs lenkas nesitikėjo, kad Lietuvos pasieniečiai paprašys pateikti vairuotojo pažymėjimą. Paaiškėjo, kad šis dokumentas – visiška klastotė. Lenkas atsidūrė areštinėje, o automobilis buvo perduotas kartu vykusiam jo tautiečiui, turėjusiam tvarkingus dokumentus.

Pirmadienį Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Varėnos rinktinės Kalvarijos užkardos pareigūnai ties Kalvarijos savivaldybės Salaperaugio kaimu, kelyje Suvalkai – Marijampolė, patikrinti sustabdė ką tik iš Lenkijos įvažiavusį automobilį „Audi A7“. Mašina buvo pažymėta angliškais valstybiniais numeriais. Ją vairavo 31 metų Lenkijos pilietis.

Be kitų dokumentų, Kalvarijos pasieniečiai paprašė užsieniečio pateikti vairuotojo pažymėjimą. Lenką toks prašymas gerokai nustebino, nes jis nesitikėjo sulaukti tokio dokumento tikrinimo kertant Europos Sąjungos vidaus sieną ir keliaujant vieningoje bendrijos erdvėje.

Sunerimęs vairuotojas ištiesė lenkišką pažymėjimą, kuris VSAT pareigūnams iškart pasirodė įtartinas. Patyrinėjus šį vairuotojo pažymėjimą paaiškėjo, kad tai – visiška klastotė.

Dėl dokumento suklastojimo ar disponavimo suklastotu dokumentu VSAT Varėnos rinktinėje pradėtas ikiteisminis tyrimas. Už tai lenkui gresia areštas arba laisvės atėmimas iki 4 metų. Vairuotoją pasieniečiai uždarė į areštinę.

Automobilis „Audi A7“ perduotas juo vykusiam keleiviui, irgi Lenkijos piliečiui, turėjusiam tvarkingus dokumentus.

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

X