Ligoninėje atnaujinamas artimųjų dalyvavimas gimdyme

Nuo gegužės 20 dienos Marijampolės ligoninėje artimiesiems jau galima dalyvauti gimdyme. Tačiau, saugantis COVID-19 ligos, ligoninėje įsigaliojo ir naujos taisyklės, kurių privalu laikytis visiems, norintiems kartu dalyvauti gimstant naujagimiui.

Pagal naujas taisykles gimdyme leidžiama dalyvauti tik vienam, gimdyvei artimam asmeniui ir iki tol, kol moteris bus gimdykloje. Dalyvavimas galimas tik tuomet, kai gimdymas vyksta natūraliais gimdymo takais. Artimasis, būdamas kartu, privalo dėvėti vienkartinę medicininę kaukę, laikytis tvarkos ir vykdyti personalo nurodymus.

Taisyklėse nurodoma, kad lydinčiajam asmeniui nėščiųjų priėmimo kambaryje bus matuojama temperatūra ir jei bus nustatyta 37,0 °C ar aukštesnė temperatūra, artimieji gimdyme dalyvauti negalės. Dalyvauti gimdyme nebus galima ir tuomet, jei bus ūmių kvėpavimo takų infekcijų, ūmių žarnyno infekcijų ir kitų užkrečiamų ligų požymių (sloga, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas, vėmimas, viduriavimas ir pan.), apribojimai bus taikomi ir esantiems saviizoliacijos režime.

Nėščiąsias lydinčiam asmeniui priėmimo kambaryje bus paimamas COVID-19 ligos ėminys. Jei pacientei persikeliant iš gimdyklos į palatą dar nebus gautas tyrimo atsakymas, lydintis asmuo privalės pasirašyti sutikimą, kad tyrimo rezultato sutinka laukti nurodytoje saviizoliacijos vietoje.

 

VšĮ Marijampolės ligoninė informacija

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE