Marijampolė – raudonojoje COVID-19 zonoje. Skelbiamas lokalus karantinas

Praėjusią savaitę Marijampolėje užfiksavus koronaviruso infekcijos židinį ir naujų atvejų skaičiui šovus į viršų, šiandieną dar viena žinia – nuo pirmadienio, spalio 26 dienos, skelbiamas lokalus karantinas. Toks sprendimas buvo priimtas spalio 21 dienos Vyriausybės pasitarimo metu, o žinią patvirtino Marijampolės miesto meras Povilas Isoda.

Vyriausybės pasitarime buvo nuspręsta savivaldybes suskirstyti į zonas pagal koronoviruso paplitimą: žaliąją, geltonąją ir raudonąją. Būtent raudonosios zonos rėmuose atsidūrusiose savivaldybėse nuo pirmadienio yra skelbiamas lokalus dviejų savaičių karantinas. Na, o viena iš 12 tokių savivaldybių paskelbta ir Marijampolė.

„Atsižvelgiant į nepalankią epidemiologinę koronaviruso situaciją, siūlome skelbti karantiną Elektrėnų, Joniškio rajono, Jurbarko rajono, Kelmės rajono, Klaipėdos rajono, Kretingos rajono, Marijampolės, Pasvalio rajono, Plungės rajono, Skuodo rajono, Šiaulių rajono, Švenčionių rajono savivaldybių teritorijose“, – teigė Lietuvos sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Apie lokalaus karantino įvedimą Marijampolėje patvirtino ir miesto meras. Povilas Isoda savo Facebook paskyroje pasidalino įrašu apie tai, kaip turėtume gyventi nuo pirmadienio ateinančias dvi savaites.

Karantinas Marijampolėje prasidės spalio 26 d. 00:00 val. ir tęsis iki lapkričio 9 d. 24:00 val. Šiuo metu įsigalios ribojimai viešojo transporto, prekybos srityse, keisis gydymo įstaigų, valstybės ir savivaldybės institucijų darbo organizavimas.

„Oficialu. Nuo pirmadienio (spalio 26 d.) dviems savaitėms Marijampolėje Vyriausybė paskelbė lokalų karantiną

Kaip gyvensime jo metu:

– bus ribojamas keliavimo tarpmiestinio ir priemiestinio reguliaraus susisiekimo keleivinio transporto maršrutais intensyvumas – kai išvykstama už savivaldybės teritorijos ribų, keliautojams leidžiama užimti tik sėdimas vietas ne mažesniu kaip 1 metro atstumu.

– Asmenys įpareigoti viešose vietose būti ne didesnėmis nei 5 asmenų grupėmis, išskyrus šeimos narius, laikytis ne mažesnio kaip 2 metrų atstumo tarp asmenų ar asmenų grupių, vengti tiesioginio fizinio kontakto, laikytis asmens higienos reikalavimų.

– Valstybės ir savivaldybių institucijose, įstaigose, valstybės ir savivaldybių valdomose įmonėse darbas organizuojamas ir klientai aptarnaujami nuotoliniu būdu arba daliniu nuotoliniu būdu (kai darbuotojai kas savaitę rotacijos principu dirba nuotoliniu būdu tokiu režimu: 5 darbo dienas dirbama darbo vietoje, kitas 5 darbo dienas dirbama nuotoliniu būdu ir t. t.) ir atvejus, kai atitinkamas funkcijas būtina atlikti darbo vietoje. Privaloma užtikrinti būtinųjų neatidėliotinų funkcijų atlikimą.

– Privačiam sektoriui rekomenduojama dirbti tokia pat darbo organizavimo forma kaip ir viešajame sektoriuje.

– Parduotuvių, kioskų ir kitų prekybos vietų patalpose, teritorijose ir (ar) šalia jų ribojamas pirkėjų ir kitų lankytojų (toliau – pirkėjas) srautas – užtikrinamas ne mažesnis kaip 10 kv. m vienam pirkėjui tenkantis prekybos plotas arba vienu metu aptarnaujamas ne daugiau kaip vienas pirkėjas. Paslaugų teikimo vietose ribojamas paslaugų gavėjų ir kitų lankytojų srautas – užtikrinamas ne mažesnis kaip 10 kv. m paslaugos teikimo vietos patalpų plotas, tenkantis vienam paslaugos gavėjui arba kitam lankytojui, arba vienu metu paslaugos teikiamos ne daugiau kaip vienam paslaugos gavėjui.

– Pacientų lankymo asmens sveikatos priežiūros įstaigose, bus draudžiamas asmens sveikatos priežiūros įstaigų pacientų lankymas, išskyrus terminalinės būklės pacientų, pacientų iki 14 metų ir gimdyvių lankymą.

Dėl ugdymo. Visoje Lietuvoje nuo spalio 26 d. moksleivių atostogos. Iki karantino pabaigos paskelbimo pamokos pagrindinio ir viduriniojo bei neformalaus švietimo programų vyks nuotoliniu būdu.“ – naujienomis dalinasi Marijampolės meras.

Oficialu. Nuo pirmadienio (spalio 26 d.) dviems savaitėms Marijampolėje Vyriausybė paskelbė lokalų karantiną Kaip…

Posted by Marijampolės meras Povilas Isoda on 2020 m. spalio 21 d., trečiadienis

Sūduvos gidas

Sponsored Video

Jums gali patikti
1 Komentaras
  1. jo sako

    ar visai durni,koks virusas.na jo gal jei ant tiek smegenys nedirba.reik varyt visus is valdzios kol zmoniu neuzkrete.

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE