Marijampolė šventė ilgai ir svaiginančiai saldžiai!

Marijampolėje šį savaitgalį nugriaudėjo didžioji miesto šventė – „Cukrinis festivalis“, kvietęs kiekvieną įsilieti į saldų šėlsmą. Tradiciškai kasmet paskutinį gegužės savaitgalį vykusias „Miesto dienas“, kurios šiuo pavadinimu vyko beveik du dešimtmečius, šiemet pakeitė jau porą metų brandintas, saldus ne tik pavadinimu, bet ir meniniais sumanymais „Cukrinis festivalis“. Visas tris dienas Sūduvos sostinė stebino maloniausiais potyriais ir linksmomis kūrybinėmis veiklomis. Festivalio programoje buvo ir „Saldžiamiesčio mugė“, ir „Cukrinė gatvė“, ir saldusis Poezijos parkas, ir „Svečiuose pas Cukrinuką“, sportiškas „Cukraus detoksas“ ir tradicinis bėgimas „Bėgam už Marijampolę“.

Atidarymas – su eisena, koncertais ir fejerverku

Penktadienį festivalio atidarymo vakarą miestiečius ir šventės svečius pasveikino organizacijų ir bendruomenių, šį kartą saldžioji, eisena, kurioje dalyvavo apie 70 savivaldybės organizacijų. Marijampoliečius ir festivalio svečius pasveikino Marijampolės savivaldybės meras Povilas Isoda, Seimo narys ir aplinkos ministras Kęstutis Mažeika. Penktadienio vakarą pagrindinėje scenoje J. Basanavičiaus aikštėje skambėjo pasaulyje jau pripažinto, Lietuvoje vis dar mažokai žinomo Naujų idėjų kamerinio orkestro NIKO (meno vadovas Gediminas Geldotas) koncertas. Vakaro koncerte „Tau, mano mieste“ populiariąsias dainas atliko marijampoliečiai atlikėjai Neringa Nekrašiūtė, Paulius Bagdanavičius, Žemyna Krukonytė, violončelininkas Kasparas Šerpytis su Marijampolės kultūros centro pučiamųjų instrumentų orkestru, vyko grupių „Dar“, „G&G Sindikatas“ pasirodymai. Festivalio atidarymo proga dangų nušvietė fejerverkai.

Šventinį šeštadienį – Šv. Jurgio medalis, Vaikų gynimo diena su muzika ir sportu

Šeštadienio Savivaldybės tarybos salėje vyko Iškilmingas tarybos posėdis, kuriame Šv. Jurgio Marijampolės globėjo medalis už nuopelnus Marijampolės kultūrai įteiktas žinomai choreografei, Marijampolės kultūros centro šokių grupės „Arabeskas“ ir Kvietiškio dvaro senovinių šokių grupės vadovei, Marijampolės meno mokyklos choreografijos mokytojai Dainai Misiukevičienei. Anot apdovanotosios, pripažinimas ir nuopelnas skiriamas ne tik jai, bet ir visai Marijampolės šokio kultūrai. Meras P. Isoda, iškilmingai įteikęs apdovanojimą, vėliau pats priėmė padėkos žodžius ir dovanas iš užsienio miestų-partnerių – vokiečių, lenkų ir norvegų. Posėdyje dalyvavo aplinkos ministras K. Mažeika, Savivaldybės tarybos nariai ir Marijampolės garbės pilietė Brunhildė Sigl.

Pusiaudienį aikštė buvo atiduota linijinių šokių mėgėjoms. Vėliau popchoras „Kotita ir draugai“ pakvietė kartu švęsti Vaikų gynimo dieną su dainomis ir šokiais. Parodomąją programą rodė Lietuvos kariuomenės kariai, netoliese buvo išstatyta karinė technika ir įranga, žmonės vaišinami kareiviška koše. Vakare sausakimšoje J. Basanavičiaus aikštėje koncertavo Igoris Berinas su grupe HUGE & SOUL ir „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“.

Nuo ryto Poezijos parke lankytojų laukė saldžiosios vaikų kūrybinės dirbtuvės, edukacijos smaližiams ir darbštuoliams, saldus poilsis ir meninės akcijos, daug įvairiausių pramogų bei netikėtumų visai šeimai, performansai, edukacijos jaunimui ir suaugusiems bei meno kolektyvų pasirodymai. Jaunatviška energija spinduliavo „Jaunimo miestelis“, miesto senjoros dėmesio laukė „Močiučių verslo inkubatoriuje“.

Rygiškių Jono gimnazijos stadione ir jo prieigose įsikūręs „Cukraus detoksas“ siūlė daug sveikatai naudingų užsiėmimų, o maudynėse gongų garsuose net buvo pasiektas masiškumo rekordas. Čia pat surengta masinė zumbos treniruotė. Sporto aikštynuose vyko krepšinio, tinklinio, šeimų futbolo bei kitos azartiškos kovos.

Festivalį vainikavo tradicinis bėgimas „Bėgam už Marijampolę“

Sekmadienį šeštą kartą organizuotas bėgimas „Bėgam už Marijampolę 2019“, šiemet skirtas Marijampolės vardo susigrąžinimo 30-ajam jubiliejui. Jau šeštą kartą tūkstantinė minia bėgo už Marijampolę miesto gatvėmis ir parkais. Nors kaitri saulė bėgikų nelepino, visi dalyviai sėkmingai įveikė pasirinktą pusmaratonio – 10 km arba 5 km – distanciją. Visiems bėgimo dalyviams buvo įteikti išskirtinio dizaino kaltiniai medaliai su pagrindiniu šių metų miesto šūkiu „Laisvės vardas – Marijampolė“. Taurėmis ir prizais apdovanota daugiau kaip 80 dalyvių. Šiemet išbandyta naujovė – virtualus bėgimas, kurio metu dalyviai bėgo distancijas už Marijampolę nuotoliniu būdu, fiziškai būdami ne Marijampolėje, o bet kurioje Pasaulio vietoje.

Šiemet kitų sporto šakų entuziastai taip pat neatsilaikė pagundos siekti pergalių už miestą – taip atsirado „Minam už Marijampolę“, „Plaukiam už Marijampolę“, „Neriam už Marijampolę“, „Irkluojam už Marijampolę“, „Keliam už Marijampolę“, „Buriuojam už Marijampolę“ ir „Einam už Marijampolę“.

 

Marijampolės savivaldybės informacija

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas

TAIP PAT SKAITYKITE