Marijampolėje ir Kalvarijoje iš oro bus metami jaukai su vakcina gyvūnams

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Marijampolės departamentas informuoja, kad nuo š. m. balandžio 21 d. Lietuvoje pradėta pavasarinė laukinių gyvūnų (lapių, mangutų, vilkų) vakcinacija nuo pasiutligės, o nuo gegužės 22 dienos ji bus vykdoma Marijampolės apskrities Marijampolės ir Kalvarijos savivaldybių teritorijose, kur iš orlaivių bus mėtomi jaukai su pasiutligės vakcina.

Abiejų savivaldybių gyventojams būtina įsidėmėti, kad radę netinkamoje vietoje nukritusį jauką jo neliestų) plikomis rankomis ir apie tai praneštų VMVT Marijampolės departamentui tel. Nr. (8 343) 75 547.

Laukinių gyvūnų vakcinacijai naudojamas jaukas su pasiutligės vakcina nėra pavojingas gyvūnams ir žmonėms, tačiau jo naudojimas ne pagal paskirtį gali sukelti šalutinį poveikį. Naminių ir laukinių gyvūnų vakcinacija – vienintelis efektyvus būdas kovoti su pasiutlige, todėl būtina šiuos gyvūnus nuo pasiutligės vakcinuoti kasmet. Gyventojai taip pat turėtų vengti tiesioginių kontaktų su benamiais, beglobiais ir laukiniais gyvūnais.

 

Marijampolės savivaldybės administracijos informacija

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE