Marijampolėje paminėtos 101-osios Valstybės atkūrimo metinės

Marijampolėje, kaip ir visoje Lietuvoje, šeštadienį paminėtos 101-osios Lietuvos valstybės atkūrimo metinės. Ta proga mieste surengta paroda apie savanorius ir iškilmės bei šventinis koncertas „Lietuvos keliu“.

Šventinės dienos renginiai prasidėjo „Saulėračio“ galerijoje parodos „Lietuva, Tėvyne mūsų“, skirtos Nepriklausomybės kovų metams ir kūrėjams savanoriams, atidarymu. Parodoje eksponuojami karių savanorių ginklai, to meto literatūra, ekspozicijos stenduose atsispindi kovų dalyvių vardai, palaidojimo vietos ir kiti atsiminimai iš Marijampolės apylinkių. Kaip pasakojo parodą pristatęs muziejaus darbuotojas Arūnas Kapsevičius, didžiausią vertę turi ten eksponuojamas antsiuvėlis. Paroda veiks iki kovo 11 d. Čia vyks ir edukacijos moksleiviams. Parodą rėmė UAB „Mantinga“ valdybos pirmininkas Klemencas Agentas. Nauji stendai apie Lietuvos kovų metus ir kūrėjus savanorius įrengti ir miesto centre, J. Basanavičiaus aikštėje.

Iškilmingu vėliavų įnešimu Maldai už Lietuvos laisvę pradėtos Šv. Arkangelo Mykolo bazilikoje Mišios, į kurias gausiai susirinko marijampoliečiai, kariai. Po maldos iškilminga eisena šventės dalyviai pajudėjo į kultūros centrą, kur surengtas iškilmingas koncertas „Lietuvos keliu“ ir savivaldybės apdovanojimų įteikimo ceremonija. Joje marijampoliečius 101-ojo Lietuvos gimtadienio proga pasveikino Marijampolės savivaldybės merė Irena Lunskienė, Seimo narys Dainius Gaižauskas. Savivaldybės vadovė I. Lunskienė priminė Vasario 16-osios reikšmę mūsų istorijos vyksmui ir ragino visus kurti Lietuvą tokią, kurioje norėtume kiekvienas gyventi. Švento Jurgio, Marijampolės globėjo, medaliai iš merės rankų įteikti trims savivaldybės žmonėms: už nuopelnus propaguojant krašto apsaugos sistemos tikslus ir uždavinius Lietuvos atsargos karininkų sąjungos ir Lietuvos kariuomenės kūrėjų sąjungos nariui Vidmantui Alesiui, už nuopelnus ugdant mokinių pilietiškumą ir tautiškumą – Marijampolės savivaldybės Želsvos pagrindinės mokyklos muzikos mokytojui Broniui Kaubriui ir už nuopelnus ugdant mokinių meilę liaudies instrumentams – Marijampolės meno mokyklos mokytojai metodininkei Daivai Vosylienei. Po apdovanojimų įteikimo scenoje skambėjo spalvinga meninė programa, kurioje dalyvavo Marijampolės kultūros centro kolektyvai. Šventinę programą sukūrė šimtai mažųjų, suaugusiųjų ir jaunimo atlikėjų.

Pusiaudienį miesto istorijos entuziastai turėjo progą leistis į nemokamą ekskursiją po miesto 16-ka istorinių vietų – 16-ka „netikėtų žvilgsnių į praeitį“. Ši idėja sutraukė kelias dešimtis smalsuolių.

 

Sponsored Video

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas

TAIP PAT SKAITYKITE