Marijampolėje šurmuliavo tradicinė mugė. Kviečiame prisiminti „Sūduvos kraitės 2020“ akimirkas

Tradiciškai, jau dešimtąjį kartą, pirmąjį spalio savaitgalį Marijampolėje šurmuliavo tradicinė rudens derliau šventė. Šiais metais „Sūduvos kraitė“ buvo skirta Tautodailės metams paminėti. Kraštiečiai rinkosi J. Basanavičiaus aikštėje norėdami parduoti, pirkti ar tiesiog akis paganyti.

Sūduvos kraitė 2020Derliaus šventėje buvo apdovanoti ir sėkmingiausius ūkius turintys ūkininkai, konkurso „Metų ūkis 2020“ nugalėtojai bei su meile išaugintais žiedais ir kitomis grožybėmis miestą puošiantys konkurso „Žydinti Marijampolė“ nugalėtojai.

Prie šventės puošybos prisidėjo ir dvylikos Marijampolės savivaldybės vaikų lopšelių-darželių bendruomenės. Jų, iš rudens gėrybių „išausta“, tautinė juosta papuošė aikštę ir traukė praeivių žvilgsnius.

Žmones aikštėn viliojo rudens gėrybėmis, sodinukais, tautodailės amatininkų dirbiniais kupinas „kermošius“. Na, o mažuosius lankytojus viliojo galimybė pasivažinėti karieta, ar pasijodinėti poniu.Sūduvos kraitė 2020

Ir visos devynios savivaldybės seniūnijos įsitraukė į rudens derliaus šventę ir parengė unikalią ekspoziciją – vietos tradicijas ir savitus papročius, tautinį paveldą atspindinčius kiemelius. Pasidabinę tautiniais rūbais ir demonstruodami tautinį paveldą ir amatus seniūnijų atstovai džiugino lankytojus.

Tiesa, ne tik ūkininkai, amatininkai ir tautodailininkai save „kermošiuje“ demonstravo, bet ir politikai gausiai susirinkusių žmonių dėmesį patraukti bandė – kalbino ir savo pusėn iki rinkimų palenkti rinkėjus stengėsi.

Šventės metus susirinkusiuosius džiugino Sūduvos krašto, o ir visos Lietuvos tautinių kolektyvų pasirodymai, o ją vainikavo dainininko Edmundo Kučinsko koncertas.

Prisiminkite spalvingas šventės akimirkas:

Ugnė Stanaitė

Vytauto Karsoko nuotraukos ir nuotraukos iš Marijampolės savivaldybės archyvo

Sūduvos gidas

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE