Marijampolės darželiuose nustatytas abonentinis mokestis

Savivaldybės taryba vasario 24 dieną priėmė sprendimą paliesiantį visus darželinukus. Nuspręsta pakeisti keletą Mokesčio už vaikų išlaikymą Marijampolės savivaldybės švietimo įstaigose, įgyvendinančiose ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programas, nustatymo ir mokėjimo tvarkos punktų.

Anksčiau Savivaldybės tarybos sprendimu mokestis už vaiko ugdymo sąlygų ir edukacinių aplinkų gerinimą buvo 0,60 euro už kiekvieną lankytą, nelankytą ir nepateisintą dieną. Lankantiems visą mėnesį mokėti reikėdavo priklausomai nuo darbo dienų: 20 x 0,6=12 Eur; 22 x 0,6=13,2 Eur ir t. t.

Nuo kovo 1 d. vaikų, ugdomų pagal ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programas, tėvai (globėjai) mokės 10 eurų mėnesinį mokestį vaikų ugdymo sąlygoms ir edukacinėms aplinkoms gerinti. Mėnesio mokestį už vaiko ugdymo sąlygų, edukacinių aplinkų gerinimą mokės visi tėvai (globėjai). Vienintelė išimtis – mėnesio mokestis nemokamas, kai įstaiga Marijampolės savivaldybės tarybos sprendimu nevykdo ugdomosios veiklos.

Toks sprendimas buvo priimtas, kadangi buvo gautas ikimokyklinį ugdymą teikiančių įstaigų direktorių pranešimas, kad panaikinus medicinines pažymas, kai kurie tėvai piktnaudžiauja vaikų sirgimu. Yra vaikų nelankančių po 2, 3 ar net 4 mėnesius, lankančių nereguliariai. Taip tik yra užimama vieta ir nemokamas mokestis.

„Išanalizavę kitų savivaldybių praktiką, manome, jog šis sprendimas išgrynins realų darželių užimtumą, atlaisvins „neteisingai“ užimtas vietas, pagerins vaiko ugdymo sąlygas ir edukacines aplinkas“, – priimtą sprendimą komentuoja Marijampolės savivaldybės meras Povilas Isoda.

Pasak mero, tikimasi sumažinti „dirbtinai“ užimtų vietų ikimokyklinio ugdymo grupėse skaičių. Tėvai nebegalės piktnaudžiauti „rašteliais“ ar kitais būdais užsiimti vietas darželiuose. O įstaigos galės planuotis nuolatines pajamas, kuriomis gerins vaikų ugdymo sąlygas ir edukacinę aplinką. Tokiu būdu bus užtikrinta ir sugriežtinta kontrolė, kad tėvams į darželius nebereikėtų nešti tualetinio popieriaus, vienkartinių servetėlių ar kitų higienos priemonių. Reguliarus, kas mėnesį mokamas mokestis turėtų užtikrinti, kad visos reikiamos priemonės įstaigoje būtų suteikiamos be papildomų išlaidų tėvams.

 

Marijampolės savivaldybės administracijos informacija

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE