Marijampolės daugiabučių ir bendruomenių žaliąsias erdves papuoš nauji želdiniai

Marijampolės savivaldybė kasmet vis labiau sužaliuoja, pražysta ir gražėja: naujais augalais puošiamos viešosios erdvės, aplinka prie daugiabučių ir privačių gyvenamųjų namų, įstaigų, organizacijų ir bendruomenių.

Pasak Marijampolės savivaldybės mero Povilo Isodos, kiekvienas norintis gali reikšmingai prisidėti prie žydinčios Marijampolės savivaldybės kūrimo.

„Želdiniams ir viešųjų erdvių bei gyvenamųjų namų aplinkos apželdinimui savivaldybėje skiriamas didelis dėmesys. Siekdami paskatinti daugiabučių namų gyventojus  ir bendruomenes jau ne pirmus metus kviečiame teikti paraiškas ir skiriame medžių ar žydinčių krūmų apželdinimui. Džiaugiuosi, kad norintys kurti ar atnaujinti žaliąsias erdves prie daugiabučių namų, papuošti savo aplinką medeliais bei krūmais kasmet aktyviai atsiliepiaį kvietimą ir pasirengia želdinių kūrimo ar pertvarkymo projektus. Kviečiu gyventojus būti tikraisiais savo miesto šeimininkais ir drąsiai kurti žaliąsias erdves prie savo namų, kad Marijampolė dar labiau sužaliuotų ir sužydėtų. Būkime žydinčios Marijampolės, kuri džiugintų pačius savivaldybės gyventojus ir atvykstančius svečius, ambasadoriais,“ – sako  savivaldybės meras Povilas Isoda.

Daugiau nei 335  įvairių rūsių želdiniai jau pasiekė bendruomenes ne tik mieste, bet ir kaimiškosiose seniūnijose, kurios atsiliepė į Marijampolės savivaldybės administracijos Aplinkotvarkos ir infrastruktūros skyriaus kvietimą teikti paraiškas. Norintieji atnaujinti žaliąsias erdves turėjo pasirengti želdinių kūrimo arba pertvarkymo projektus ir kartu su paraiška pateikti finansavimui iš Marijampolės savivaldybės administracijos Specialiosios aplinkos apsaugos rėmimo programos.

Naujais įvairių rūšių medžiais ir krūmais pasipuoš Marijampolės miesto daugiabučio namų bendrijos „Aras“ (J. Ambrazevičiaus-Brazaičio g. 19), „Montuotojas“ (Vytauto g. 54), „Jovaras“ (Mokolų g. 39), „Ratilo“(V. Kudirkos g. 1), „Vėtra“ (Kosmonautų g. 14), „Klevas“ (Kosmonautų g. 19), „Vytis“ (Parko g. 4) Liudvinavo ir Gudelių seniūnijų bei Liudvinavo laisvalaikio salės bendruomenių teritorijos.

Tarp papuošiančių aplinką želdinių daugiausiai yra kalninių ir paprastųjų pušų, rododendrų, geltonųjų raugerškių. Taip pat bus sodinami  klevai, eglės, sakuros, magnolijos.

Kuriamas grožis skatina vis labiau puošti savo aplinką, todėl namų bendrijos „Vėtra“ ir „Klevas“ Kosmonautų gatvėje jau antrus metus gauna sodinukų pagal pateiktą paraišką ir puošia savo teritoriją.

Gražūs ir geri darbai, o vėliau džiuginanti akis aplinka skatina dar aktyviau dalyvauti Marijampolės savivaldybės administracijos finansuojamuose projektuose ar patiems toliau puoselėti gražią savo aplinką. Kurkime žalią ir žydinčią Marijampolę kartu!

 

Marijampolės savivaldybės administracijos informacija

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE