Marijampolės ligoninėje atnaujinta lydinčių asmenų dalyvavimo gimdyme tvarka

Gimdyme gali dalyvauti tik tie asmenys, kurių SARS-CoV-2 tyrimo atsakymas yra neigiamas, neturi ūmių kvėpavimo takų infekcijų simptomų,  kuriems netaikoma izoliacija, COVID-19 liga persirgę arba nuo jos pilnai paskiepyti artimieji.

 • Gimdyme leidžiama dalyvauti tik vienam, gimdyvei artimam asmeniui ir tik tuomet, kai gimdymas vyksta natūraliais gimdymo takais. Artimasis, būdamas kartu, privalo dėvėti vienkartinę medicininę kaukę ar respiratorių, pilnai dengiančius burną ir nosį, gali turėti savo šlepetes, vandens, jei reikia.

Svarbu laikytis tvarkos ir vykdyti personalo nurodymus.

 • Lydinčiam asmeniui imamas ėminys SARS-CoV-2.
 • Jei gimdyvę lydintis (artimas) asmuo:
  • yra pasveikęs nuo COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos), kuri diagnozuota atlikus tyrimus pagal įsakymu Nr. V-2797 nustatytą tvarką, ir neturi COVID-19 ligai būdingų simptomų 90 dienų laikotarpiu nuo pirmųjų COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) simptomų atsiradimo dienos;
  • yra paskiepytas COVID-19 ligos  (koronaviruso infekcijos) vakcina pagal skiepijimo schemą 90 dienų laikotarpiu;
  • viruso SARS-CoV-2 tyrimas (tiriant PGR metodu) buvo atliktas ne vėliau kaip prieš 72 val. ir tyrimo rezultatas buvo neigiamas bei gimdyvę lydintis (artimas) asmuo laikėsi izoliacijos reikalavimų.

Tokiu atveju SARS-CoV-2 ėminys neimamas (taip pat tyrimo atlikti nereikia, jei lydintis (artimas) asmuo turi imunosupresiją (po parenchiminių organų ar kamieninių kraujodaros ląstelių transplantacijos, dėl ilgalaikio prednizolono vartojimo (20 mg/d >14 d.), chemoterapijos, imunoterapijos, biologinės terapijos, imunosupresantų vartojimo, ŽIV, kai CD4 ląstelių <200/mm3, kito imunodeficito). .

Jei gimdyvę lydintis (artimas) asmuo atitinka šio punkto aukščiau išvardintas sąlygas,  gali likti su gimdyve Ligoninės pogimdyvinėje palatoje (jei pageidauja).

 • Gimdyme dalyvavęs lydintis (artimas) asmuo ir likęs su gimdyve Ligoninės pogimdyvinėje palatoje turi būti visą laiką su paciente tik toje palatoje, neišeiti iš jos be medicinos personalo leidimo ir priežiūros.
 • Gimdyvei reikia turėti visas asmens higienos priemones (dantų šepetėlį, dušo reikmenis), įklotus apatinius ir viršutinius rūbus persirengimui, kai būsite pogimdyvinėje palatoje. Gimdykloje gimdyvių drabužiais rūpinasi skyrius.
 • Naujagimiui rūbelių nereikia, kol būsite ligoninėje. Jei pageidaujate, galite turėti vilnones kojines naujagimiui.
 • Jūsų atsivežti rūbeliai ir sauskelnės mažajam bus reikalingi, kai keliausite namo.
 • Taisykles, susijusias su COVID-19 Akušerijos ginekologijos skyriuje rasite čia: 

Marijampolės ligoninės informacija

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE