Marijampolės Rygiškių Jono gimnazijai – 155!

Rygiškių Jono gimnazijos jubiliejus / Marijampolės savivaldybės administracijos nuotr.

Marijampolės Rygiškių Jono gimnazijos istorija neatsiejama nuo XIX a. pabaigoje užgimusio Lietuvių tautinio atgimimo istorijos.

Iš šios carinės imperijos suformuotos švietimo institucijos, skirtos Lietuvių tautos rusinimui, išėjo tokie tautinės savimonės žadintojai: Mikalojus Akelaitis, Jonas Basanavičius, Vincas Kudirka, Petras Arminas-Trupinėlis, Petras Kriaučiūnas ir dar daugelis kitų. Gimnazijos auklėtiniai buvo tarp pirmųjų knygnešių, tautinio judėjimo aktyvistų kūrusių Lietuvos valstybę, su šia institucija siejama šimtai garsių pavardžių prie kurių pridedami žodžiai: patriarchas, pradininkas, pirmasis, klasikas, daktaras, profesorius, mokslininkas, kūrėjas.

Šiandien Marijampolės Rygiškių Jono gimnazija – populiariausia ugdymo įstaiga regione, žurnalo „Reitingai“ duomenimis užimanti 17 vietą tarp 400 šalies gimnazijų.

„Rygiškių Jono gimnazija patyrė įvairius istorijos etapus ir pagrįstai gali didžiuotis esanti lietuvybės lopšiu. Mane žavi gimnazijos bendruomenės dėmesys akademinei veiklai ir mokslui, o kad tai tiesa, įrodo aukšti gimnazistų pasiekimai bei absolventų sėkmingos karjeros. Žavi ir tai, kaip jūs gebate sukurti puikią dermę tarp istorijos ir modernumo: kiekvienam besimokusiam įskiepytos gilios pilietiškumo žinios, meilė Tėvynei ir lietuvybei, ir taip pat jūs taikote modernius mokymosi metodus moderniose klasėse ir erdvėse. Esate populiariausia gimnazija, bet užuot „pakėlę nosis“ į viršų, jūs išliekate paprasti, kiekvieną pasitinkate su šypsena, pagarba ir kuriate draugišką atmosferą. Tai yra stiprios akademinės bendruomenės ir stipraus gimnazijos vadovo pavyzdys“, – sveikindamas susirinkusius į iškilmingą Rygiškių Jono gimnazijos minėjimą Kultūros centre sakė Marijampolės savivaldybės meras Povilas Isoda.

Iškilmingo minėjimo proga Rygiškių Jono gimnazijos direktorius Vilhelmas Petkevičius įteikė padėkos raštus pedagogams, o atvykę garbingi svečiai negailėjo gražiausių žodžių gimnazijos istorijai ir bendruomenei.

Oficialią dalį vainikavo koncertas „Laiškai iš praeities“.

Marijampolės savivaldybės administracijos inf.

Jums gali patikti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video:

TAIP PAT SKAITYKITE