Marijampolės savivaldybės delegacija dalyvavo Derliaus šventėje Rogožne

Rugpjūčio 30 – rugsėjo 1 dienomis Lenkijoje, susigiminiavusiame Rogožno rajone vykusioje tradicinėje Derliaus šventėje, Rogožno burmistro Roman Szuberski kvietimu, lankėsi Marijampolės savivaldybės atstovai.

Savivaldybės tarybos nariai Irena Lunskienė ir Kęstas Spūdys bei administracijos specialistas Ričardas Vasiliauskas susitikimuose su Rogžno vadovais ir tarybos nariais aptarė savivaldybių administravimo bei žemės ūkio klausimus ir problemas, dalyvavo Derliaus šventėje, susipažino su gamtiniu bei kultūriniu paveldu.

Rogožno bendruomenės gyventojų dauguma nuo seno užsiima žemės ūkiu, daugiausia augalininkyste, todėl Derliaus šventė jiems labai reikšminga. Minėdami Derliaus pabaigtuvių dieną Savivaldybės delegacija kartu su bendruomenės nariais ir kitais svečiais dalyvavo iškilmingose šventose Mišiose, padėkojant Dievui ir žemei už išaugintą derlių. Šventėje kiekviena bendruomenė pristatė savo sukurtus pabaigtuvių vainikus, rudens gėrybių puokštes, kuriuos įteikė burmistrui. Vyko mugė, geriausiųjų žemdirbių apdovanojimai, koncertai. Akivaizdu, kad Rogožno ir jo apylinkių gyventojams Derliaus pabaigtuvių šventė yra labai reikšminga ir brangi daugelio šimtmečių tradicija.

Savivaldybės delegacija pasveikino susigiminiavusio Rogožno rajono vadovus ir bendruomenę Derliaus šventės proga, linkėdami puoselėti žemdirbiškas tradicijas, stiprinti savo ūkius, kaimo bendruomeniškumą, nes žemdirbystė ir seniūnijų vystymas yra šio rajono gyvavimo pagrindas ir ateitis.

Marijampolės savivaldybės ir Rogožno bendradarbiavimo sutartis pasirašyta 2005 m. rugpjūčio 27 d. Vizito metu taip pat buvo aptartos galimybės stiprinti ryšius žemės ūkio srityje.

 

Marijampoles savivaldybės informacija

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas