Marijampoliečiai dosniai dalinasi krauju

Lapkričio 8 d. Marijampolės savivaldybės administracijoje nuo pat ryto rinkosi geros valios žmonės kilniam tikslui – dalyvauti donorystės akcijoje.

Kraujo produktų poreikis nuolat yra didelis. Šiuo metu Lietuvai trūksta ARhD+ grupės ir ORhD- kraujo, bet situacija nuolat gali kisti. VšĮ Nacionalinis kraujo centras kraujo atsargomis aprūpina 73 šalies ligonines, keliauja po šalies miestus, aplankydamas juos dukart per mėnesį. Marijampolės miestas yra tarp pažangiausių.
VšĮ Nacionalinio kraujo centro organizatorė Rimantė Vanagienė teigė, kad marijampoliečiai šiuo požiūriu visai „neskūpūs”, jie labai pilietiški, supratingi ir vis daugiau naujų žmonių įsijungia į donorystės vajų.
Dažnai sulaukiama neatlygintinų kraujo donorų, kurie patys skambina ir rašo klausdami, kur ir kada galėtų dovanoti kraujo. Kai kurie gyventojai kraujo duoda ne pirmi metai: Alvydas Žaliaduonis šiandien kraujo davė jau 26 kartą, Ugnė Padvelskytė – 9 kartą, Ayda Reklaitienė – 8 kartą.
Duoti kraujo gali visi sveiki 18-65 metų amžiaus asmenys, kurių svoris ne mažesnis kaip 50 kg., reikėtų būti pailsėjus, pavalgius, vartoti daug skysčių.
Šiandien Kraujo donorystės akcijoje kraujo davė 77 marijampoliečiai. Iš jų net 21 naujas donoras, kraujo davęs pirmą kartą savo gyvenime. Iš vieno žmogaus paimama 450 ml. kraujo, kuris gali išgelbėti iki trijų gyvybių.
VšĮ Nacionalinio kraujo centro misija ir užduotis, kad gyventojai, duodantys kraujo pirmą kartą, sugrįžtų ir taptų pakartotiniais kraujo donorais.

 

Marijampolės  savivaldybės informacija

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas