Marijampoliečiai kviečiami teikti prašymus dėl daugiabučių namų teritorijų apželdinimo

Želdiniai / asociatyvi nuotr.

Marijampolės savivaldybės administracija kviečia daugiabučių namų bendrijų pirmininkus ar administratorius, taip pat gyventojus, kurie nori nuosavų namų kvartaluose šalia esančioje valstybinėje žemėje sodinti želdinius, teikti paraiškas želdiniams įsigyti.

„Gražėjant miesto viešosioms erdvėms jaučiame ir didelį marijampoliečių susidomėjimą bei norą tvarkyti savo daugiabučių namų ar šalia gyvenamųjų namų esančią aplinką, apželdinti tam tinkančiais augalais ir suteikti jaukumo. Jau penktus metus savivaldybės administracija prisideda prie daugiabučių namų žaliųjų erdvių kūrimo ir atnaujinimo skirdama tokių rūšių medžius ir krūmus, kad įvairiais metų laikais aplinka būtų žalia ir puošni. Džiaugiuosi, kad gyventojai noriai kuria ir atnaujina žaliąsias erdves. Ypatingai kviečiu puošti aplinką šiemet, kai Marijampolė švenčia 230 metų savivaldos jubiliejų ir Sūduvos metus, kad mūsų miestas būtų dar gražesnis ir džiugintų ne tik mus, čia gyvenančius, bet ir atvykstančius svečius“, – sako Marijampolės meras Povilas Isoda

????????????????̌????????????̨ ???????????????????????????????? ???????????? ???????????????? ???? ????.

Kartu su prašymu reikia pateikti:

  • Parengtą apželdinimo projektą, kuriame turi būti aprašyti želdyno kūrimo ir (arba) tvarkymo darbai, jų atlikimo tvarka, nurodoma apželdinimo darbų sąmatinė vertė, medžių ir (ar) krūmų rūšys, aprašomi numatomi darbai įkūrus želdyną.
  • Žemės sklypo topografinę nuotrauką (kurioje būtų matomi inžineriniai tinklai).

Kviečiame planuoti apsodinti teritorijas vietinių rūšių medžiais ir krūmais, suderinant spygliuočių ir lapuočių medžių rūšis, kad ir šiltuoju, ir šaltuoju metų laiku teritorijos būtų kuo žalesnės.

Rekomenduojami žaliųjų erdvių kūrimui ir atnaujinimui želdiniai: ąžuolas paprastasis „Salfast“, Forzicija, šermukšnis grūstinis, šermukšnis „Dodong“, eglė dygioji, lizdinė, pušis kalninė, rutulinė (ant koto), tuja „Smaragd“, raugerškis (raudonasis, geltonasis), klevas skoblialapis, klevas triskiautis, kėnis, kukmedis koloninis, kadagys šliaužiantysis (įvairių spalvų), liepa mažalapė „Hiksi“, magnolija „Ricki“, rododendrai, jazminai, alyvos, šluotelinės hortenzijos, šliaužiantysis puskiparisis.

????????????????̌???????????????? ???????????????????????????? ???????? ???????????????????????? ????????????????????????:

  • ???????????????????????????????????? ????????????????????̌???????????????? ????????. ????????????̌???????? [email protected]????????????????????????????????????????????.????????
  • ???????????????????????????? ????̨ ????????????????????????????????????????????̇???? ???????????????????????????????????????????????????????????? ????????????????????????????????̨????????̨ ????. ????????????????????????????????????̌???????????????? ????. ????

Informacija teikiama Marijampolės savivaldybės administracijos Aplinkotvarkos ir infrastruktūros skyriaus telefonais: (8 343) 90 013, 8 615 34685

Marijampolės savivaldybės administracijos inf.

Jums gali patikti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video:

TAIP PAT SKAITYKITE