Mažųjų “Buratino” darželio programuotojų sėkmė

Džiaugiamės, jog į pedagogės Editos Setkauskienės kvietimą dalyvauti internetiniame skaitmeninio kūrybiškumo ir programavimo renginyje atsiliepė ir savo iniciatyvomis dalijosi 250 mokytojų ir jų mokinių iš įvairių pasaulio šalių.

„Buratino“ vaikų lopšelio-darželio ugdytiniai mokosi programavimo pradmenų naudodamiesi informacinėmis technologijomis ir edukacine bitute – robotu „Bee-Bot“. Šios veiklos įkvepia galimybei išbandyti vis naujas kūrybingesnes ir sudėtingesnes komandų sekas, planuoti veiksmus į priekį, siekiant numatyto tikslo. Programuodami vaikai lavina matematinius gebėjimus, loginį, erdvinį mąstymą, inžinerinius, konstravimo įgūdžius; mokosi analizuoti, spręsti problemas, kurti, dirbti komandoje; atranda dermę tarp programavimo veiklos virtualioje aplinkoje ir programavimo, inžinerinės, kūrybinės, žaismingos veiklos konstruojant kelionės takus robotukui.

Tarptautinio renginio metu „Dainiukų“, „Smalsiukų“, „Debesiukų“ grupių vaikai ne tik dalijosi patirtimi su renginio dalyviais apie programavimo patirtis, bet ir turtino savo žinias apie saugų naudojimąsi internetu; kūrė plakatus apie interneto naudą ir jame slypinčius pavojus.

Šiuolaikinis pasaulis neatsiejamas nuo interneto, informacinių technologijų, todėl svarbu vaikams parodyti, jog įprastais ir planšetiniais kompiuteriais galima ne tik žaisti, bet ir tikslingai mokytis, atrandant idealų santykį tarp veiklų virtualioje erdvėje ir gamtoje.

Vilkaviškio rajono savivaldybės informacija

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas