Menininkui Valentinui Antanavičiui įteiktos Šakių Garbės piliečio regalijos

2021 metų birželio 11 dieną Zyplių dvare menininkui Valentinui Antanavičiui Šakių rajono savivaldybės tarybos nutarimu buvo suteiktas Šakių Garbės piliečio vardas, įteiktos Šakių Garbės piliečio regalijos ir atidaryta jo darbų paroda. 

Dailininkas, tapytojas, pedagogas Valentinas Antanavičius gimė 1936 m. gegužės 2 d. Kušlikių kaime, Šakių rajone. 1962 metais  baigė Lietuvos valstybinį dailės institutą. 1995 metais jam buvo suteiktas docento pedagoginis laipsnis. Nuo 1962 metų dėstė M. K. Čiurlionio menų gimnazijoje, o nuo 1988 ir Vilniaus dailės akademijoje. 1964 metais tapo Lietuvos dailininkų sąjungos nariu.

V. Antanavičiaus kūryboje svarbiausia tema – grėsminga, žmogų žalojanti totalitarizmo jėga, todėl, nors kurti pradėjo dar sovietmečiu, daug jo kūrinių pamatyti viešai nebuvo galima. Tik 1986 metais V. Antanavičius Vilniaus Dailės parodų rūmuose pagaliau surengė personalinę parodą. 1992 metais už savo darbus menininkas gavo Nacionalinę kultūros ir meno premiją, o 2006 metais apdovanotas ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Riterio kryžiumi.

Valentinas Antanavičius dalyvauja ir Šakių rajono dailės gyvenime. Jis yra nuolatinis dailininkų plenero „Kalbanti žemė“ dalyvis, taip pat surengė ir dvi personalines parodas Sintautuose ir Šakiuose, be to, dalyvauja kitose kolektyvinėse parodose. Ši paroda Zyplių dvare yra jubiliejinė.

V. Antanavičiui Šakių Garbės piliečio regalijas įteikė Šakių rajono savivaldybės meras Edgaras Pilypaitis, sveikino Seimo narė Irena Haase, kraštietis dr. Arvydas Vidžiūnas, profesorius Arvydas Šaltenis, menotyrininkė dr. Nijolė Tumėnienė, Šakių rajono kultūros ir meno tarybos pirmininkė Rima Rauktienė, tarptautinių dailininkų plenerų „Kalbanti žemė“ organizatorė Aurelija Papievienė, taip pat Šakių rajono savivaldybės administracijos atstovai ir kiti svečiai. Meninką sveikino jo dukra Ieva Pleikienė, kolegos menininkai, buvę mokiniai Remigijus ir Algirdas Gataveckai, Rasa Grybaitė.

Valentinas Antanavičius yra jau 14-asis Šakių Garbės pilietis.

 

Šakių savivaldybės administracijos informacija

Jums gali patikti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video:

TAIP PAT SKAITYKITE