Mirė politikė, visuomenės veikėja, gydytoja Birutė Kažemėkaitė (papildyta)

Birutė Kažemėkaitė / Romo Čėplos nuotr.

Vakar, Klaipėdoje po staiga užklupusios ligos mirė ilgametė Suvalkijos krašto politikė, visuomenės veikėja ir gydytoja Birutė Kažemėkaitė. Mirusiajai buvo 60 metų.

Birutė Kažemėkaitė gimė 1961 m. balandžio 24 d. Jutkiuose, Rokiškio rajone.

1961 – 1968 m. mokėsi Rokiškio rajono Bryzgių pradinėje mokykloje, 1972–1979 m. Rokiškio rajono Juodupės vidurinėje mokykloje, o 1987 m. baigė Kauno medicinos institutą ir įgijo gydytojos specialybę.

1987 – 1988 m. atliko internatūrą Kauno miesto 3-ojoje ligoninėje. Po metų, 1988 m. Birutės Kažemėkaitės ilgamete profesine stotele tapo Kalvarija, kurioje ji ėmė dirbti Kalvarijos ligoninės ir poliklinikos gydytoja terapeute.

1993 m. tapo Lietuvos gydytojų sąjungos nare.

1996 – 2001 m. laikotarpiu užėmė Kalvarijos pensionato gydytojos terapeutės pareigas.

2001 m. B. Kažemėkaitė pakilo pareigose ir tapo Kalvarijos ligoninės vyriausia gydytoja ir VšĮ Kalvarijos PSPC šeimos gydytoja.

2011 m. gydytojos kelias pasuko ir į Vilkaviškį, kuriame tapo Vilkaviškio šeimos medicinos centro direktore ir šeimos gydytoja.

Žemaitės charakteris ir tvirtas žodis, B. Kažemėkaitei pravertė ir ilgametėje jos politinėje karjeroje.

1999 m. ji tapo Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos rėmėja, 2001 m. –  LPKTS nare, LPKTS tarybos ir valdybos nare.

2004 m. politikė tapo Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionių demokratų Kalvarijos skyriaus ir tarybos nare, buvo ilgametė skyriaus pirmininkė.

Kalvarijos savivaldybės gyventojų interesams B. Kažemėkaitė atstovavo būdama Kalvarijos savivaldybės tarybos nare, kuria buvo 2000 – 2003 m., 2003 – 2004 m., 2007 m. (mandato atsisakė) bei 2011 – 2015 ir 2015 – 2019 m. metų kadencijose. Tiesa, pastarojoje politikė neišdirbo iki galo ir mandato atsisakė.

Politikės biografijoje puikuojasi ir 2000–2003 m. Socialinių reikalų ir sveikatos apsaugos komiteto pirmininkės bei 2003–2004 m. Socialinių reikalų komiteto pirmininkės įrašai.

2008 m. Birutė Kažemėkaitė užkopė į Marijampolės apskrities viršininkės pareigas, o 2010 m. tapo Ministro pirmininko patarėja Marijampolės regionui.

B. Kažemėkaitė buvo labdaros ir paramos fondo ,,Sūduvos ateitis’“ steigėja ir direktorė (nuo 2012 m.).

Nuo 2013 metų ėjo LPKTS Marijampolės filialo valdybos pirmininkės pareigas.

Atsisveikinti su velione, rytoj, rugpjūčio 29 d. nuo 10 val. ryto bus galima laidojimo namuose ,,Sustojęs laikas“ (Vokiečių g. 3, Marijampolė).

Rugpjūčio 30 d. velionės urna bus pervežta į gimtąjį kraštą Juodupę (Rokiškio rajonas).

Antradienį (31 d.), 10 val. už mirusiąją bus aukojamos Šv. mišios Juodupės Švč. Aušros Vartų Dievo Motinos bažnyčioje, o 12-ą val. išnešta urna.

Palaidota velionė bus senosiose Juodupės kapinėse.

PAPILDYTA: rytoj, rugpjūčio 29 d., 12 val. velionės garbei bus aukojamos šv. Mišios Kalvarijos Švč. Mergelės Marijos Vardo bažnyčioje. Po mišių, neturintiems galimybės nuvykti patiems, organizuojamas transportas nuvykimui į laidojimo namus ,,Sustojęs laikas” Marijampolėje. 

,,Sūduvos“ gido redakcija reiškia nuoširdžią užuojautą mirusiosios artimiems bei visiems pažinojusiems iškilią Kalvarijos ir visos Suvalkijos krašto politinę bei visuomenės veikėją, gydytoją.

Sūduvos gidas logotipas

Jums gali patikti
8 Komentarai
 1. Audronė sako

  Kaip netikėta… Dar Ariogaloje, Tremtinių sąskrydyje, pasikalbėjome… Ir kas galėjo nuspėti, kad tądien paskutinį kartą ištarėme viena kitai “Sudie”. Ilsėkitės Viešpaties Ramybėje, Miela Birute.

 2. Darius sako

  Kas žino Nuo kada kilęs iš Rokiškio žmogus yra Žemaitis Ar nevertėtų straipsnio autoriams Lietuvos geografija pasidomėti

 3. Vilija sako

  Rašo, kad žemaitiškas charakteris. Kilimo iš Rokiškio, karjera_ Kalvarijoje, Marijampolėje,Vilkaviškyje. Kažko nesuprantu? Ar žinios pasenę? Klausimas tik nekrologo autoriams. Mirusios Birutės sielai _ amžiną atilsį ,tegul jos sielos kelionė į amžinąjį gyvenimą būna kuo lengvesnė😞

 4. Giedrius sako

  Na, reikėjo tekste parašyti, kad Covid-19 ir, kad nesiskiepijusi buvo

  1. Giedrė sako

   O ką tai pakeis?

  2. Tatjana sako

   Dėl savų ligų jai daktarai ir liepė nesiskiepinti. Ji labai norėjo skiepytis, bet negalėjo

   1. aha sako

    Labai norėjo, tai ir pasiskiepijo anksčiau ar vėliau. Rezulatą matome.

 5. Giedrė sako

  Mieloji Birute. Žinau, nepaskaitysi šių žodžių, išskrendantys paukščiai numes plunksnelę nuo manęs. Gaila…labai gaila…per anksti. Kodėl geriausius pasiima taip anksti…

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video:

TAIP PAT SKAITYKITE