Mokiniai literatūrai neabejingi

2019 m. vasario 1 d. Vilkaviškio vaikų ir jaunimo centre susibūrė mokiniai, pasirengę atverti meninio teksto grožį, įtaigiai išsakyti kūrinyje išreikštas mintis ir problemas. Atviro jaunimo centro salėje vyko Lietuvos mokinių meninio skaitymo konkurso II (rajono) etapas, kuriame dalyvavo jau I (mokyklos) etape geriausiai pasirengę skaitovai.

Mokiniai, kaip ir numatyta konkurso sąlygose, pasirodė dviejose amžiaus grupėse –  5–8 ir 9–12 klasių mokinių grupėse. Konkurso Vertinimo komisija iš kiekvienos grupės turėjo išrinkti po vieną mokinį, vyksiantį į regioninio etapo konkursą.

5–8 klasių grupėje dalyvavo 16 skaitovų iš 11 mokyklų, o vyresniųjų grupėje – 9 mokiniai iš keturių rajono gimnazijų ir vienos pagrindinės mokyklos (detalesni konkurso rezultatai skelbiami Švietimo rubrikoje). Jiems pasirengti padėjo lietuvių kalbos ir literatūros mokytojai, kurie jau ne pirmus metus motyvuoja mokinius dalyvauti tokiuose konkursuose. Skaitytuose kūriniuose klausytojai girdėjo ir linksmų, žaismingų intonacijų, ir skaudžių šiandienos problemų apie šeimos, vaikų ir suaugusiųjų santykius, patyčias. Skambėjo literatūros klasikų, šiuolaikinių rašytojų kūriniai ar jų ištraukos. Konkurso Vertinimo komisiją žavėjo mokinių literatūrinė branda, suvokimas, gebėjimas savitai skverbtis į tekstą ir atverti jį klausytojams. Šis konkursas išsklaido nerimą, kad mokiniai nenori skaityti, skaito paviršutiniškai, skubėdami, nesigilindami į meninius tekstus. Laimėtojams įteiktos padėkos ir Savivaldybės dovanėlės konkurso akimirkoms prisiminti.

Švietimo, kultūros ir sporto skyrius dėkoja visiems dalyviams, mokytojams, Vilkaviškio „Aušros“ gimnazijos mokiniams – Živilei ir Laurynui, kurie nuteikė skaitovus kūrybiškai, ir Vilkaviškio vaikų ir jaunimo centro darbuotojams, padėjusiems sukurti jaukią aplinką, organizavusiems įdomias veiklas mokiniams pertraukų metu, o Pilviškių „Santakos“ gimnazijos penktokei Rusnei Mauručaitei ir Vilkaviškio „Aušros“ gimnazijos III klasės gimnazistui Žygimantui Jašinskui, laimėjusiems I vietas, linki sėkmės kitame konkurso etape.

 

 

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas

TAIP PAT SKAITYKITE