Muziejų naktis Kvietiškyje

Įvyko anksčiau dėl dalyvių patogumo, gegužės 17-ąją. Pavakare  senasis Kolegijos parkas atgijo: Kultūrinės ir edukacinės veiklos klasterio kvietimu pradėjo rinktis pėsti ir važiuoti. Nerimavome, kaip visada prieš renginį, o visai be reikalo. Priplūdo ir miestiečių, ir svečių (kiek suspėjau paklausti – iš Kauno, Vilniaus, Kėdainių…)!
Susirinkusieji, jauni ir suaugėlesni bei visai brandūs labai domėjosi istorija. Vaikščiojom nuo pastato prie pastato, nuo medžio prie medžio: ir vis yra ką pasakyti, pradedant tikrais faktais, o baigiant legendomis. Sušildo širdį kai jaunutė mama sako, kad vis žiūrinti į užrašą Rožančkelio liepa (mat jau yra vaikščiojusi Kvietiškio takais) ir nežinanti, ką tai reiškia, todėl ir atėjusi sužinoti. Sudomino lankytojus senieji rūsiai, žemės ūkio padargų ekspozicija (vis papildoma naujais eksponatais; tik gaila, kad nespėjome pravesti linksmosios edukacijos), nustebino ir sužavėjo buvusio Kolegijos darbuotojo Antano Gudelevičiaus fotografijų „Langai tarp langų“ paroda.

Ir čirviniai blynai buvo paklausūs (gal todėl, kad kepėjai vyrai neeiliniai, o gal kad „gaspadinės” tešlą gerai suplakė  ar gal kad orą puikų Dievas davė)!
Ansambliečiai padainavo, TAU studentai gavo diplomus, žvaigždžių karalienė Nijolė daug žinojo ir pasakojo, dvaro vaistinių augalų arbata vaišino vyriausioji arbatininkė ir žinovė Danė, skani buvo dvaro gira, aludario raugta… Buvo ir mūsų klaidų, už kurias atsiprašome ir žadame pasitaisyti! Bet tie, kurie sulaukė pabaigos (namo grįžom apie pusiaunaktį), linksmai sukosi rateliuose, pasimokė folklorinių vakaronių šokių!
Džiaugiamės ir esame laimingi, sulaukę tiek besidominčių Kvietiškiu! Ir žadame daugiau renginių – renginių (artimiausias rugpjūčio 24 d. Muziejų kelio akcija – plauksim Šešupe baidarėmis į dvarą, kas nenorės plaukti galės laukti ant kranto… bus atrakcijų ir vasarai baigiantis dar smulkesnė informacija). Žinoma gaila, kad kai ko nesulaukėme, nors tikėjomės ir galvojame, kad jiems priderėjo pas mus apsilankyti…

 

Vida Mickuvienė, klasterio vadovė

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas

TAIP PAT SKAITYKITE