Muzika, įprasminanti vasarą

Pirmąjį birželio penktadienį, Gelgaudiškio dvaro erdvės prisipildys muzikos – prasideda vasaros koncertų ciklas „Muzikiniai penktadieniai Gelgaudiškio dvare“. Tai reiškia, kad kiekvieną vasaros mėnesio penktadienį 19 val. Gelgaudiškio kultūros centras kviečia jus į profesionalių muzikos atlikėjų koncertą. Tradicija, gimusi 2016-iaisiais, kuomet Gelgaudiškis vadintas mažąja Lietuvos kultūros sostine, gyva ir puoselėjama  nepaisant mažėjančio finansavimo kultūrai. Tiesa, profesionalusis menas nedideliame panemunių miestelyje puoselėjamas ir garsina Šakių kraštą jau ne vienerius metus.

 Birželį – žinomų atlikėjų fiesta

Šį penktadienį į Gelgaudiškį atvyksta orkestras „Consona“, kuriame muzikuoja profesionalūs akordeonistai, tarptautinių konkursų laureatai, paskyrę savo gyvenimą akordeono muzikai. Tai kolektyvas, išlaikęs vienintelio profesionalaus akordeonų orkestro Lietuvoje ir Baltijos šalyse statusą daugiau 20 metų ir savo aktyvia veikla pelnęs pripažinimą Lietuvoje ir visoje Europoje. Kolektyvui plojo Suomijos, Norvegijos, Estijos, Latvijos, Lenkijos, Vokietijos, Austrijos, Prancūzijos, Ispanijos, Graikijos, Vengrijos, Rusijos publika, kurią „Consona“ sužavėjo savo atlikimo ekspresyvumu, ryškia programa. Orkestro repertuare – įvairių žanrų ir stilių muzika: pasaulinės klasikos šedevrai, estrados bei džiazo opusai, originalūs šiuolaikinių kompozitorių kūriniai orkestrui bei simfoninių partitūrų aranžuotės. Gelgaudiškyje vyksiančiame koncerte „Consonai“ talkins Agnė Stančikaitė (sopranas), ksilofonininkas Jonas Filmanavičius.

Birželio 12-ąją klausytojų laukia muzikinio dueto „Social call“ – žinomų džiazo vokalisčių Rūtos Švipaitės ir Aikos (Jekaterinos Fiodorovos) atliekama programa. Tai tarsi dviejų moterų pokalbis, kurio metu viena kitai atsivėrusios aptaria pasaulines problemas, žmonių santykius, dvasines vertybes ir vidinę laisvę. R.Švipaitė šiuo metu yra gerai žinoma kaip populiarios merginų svingo grupės „The Ditties” narė. Merginoms akomponuos vienas talentingiausių Lietuvos pianistų Paulius Zdanavičius, į Gelgaudiškį atvykstantis jau ne pirmą kartą, ir Eugenijus Kanevičius (kontrabosas).

Birželio 21 d. puikią akustiką išsaugojusioje dvaro salėje skambės Julijos Stupnianek-Kalėdienės balsas. Solistė sako, kad talentą muzikai paveldėjusi iš savo senelės, kuri turėjusi reto grožio balsą. O gal atlikėjos polinkis muzikai susijęs ir su austrų kilmės iš Vienos kilusiu seneliu Raimondu Stupnianeku…

Birželio 28 d. Gelgaudiškyje koncertuos pasaulinio garso pianistas Daumantas Kirilauskas – šį koncertą rengia „Beatričės vasarų“ organizatoriai. Tokio lygio programos dažniausiai atliekamos garsiausiose ir didžiausiose pasaulio salėse, tad didžiausia padėka maestro, sutikusiam atvykti į Gelgaudiškį. „Aš – solistas. Ne tiek jau daug Lietuvoje žmonių, kurie gali gerai groti solo. Aš galiu ir turiu ambicijų tai daryti. Ir darysiu, kol būsiu gyvas“, – sako D.Kirilauskas.

Liepą – duoklė Lietuvai ir truputis egzotikos

Liepos 5-ąją, pasitinkant Lietuvos Karaliaus  Mindaugo karūnavimo dieną ir pažymint kompozitoriaus Eduardo Balsio gimimo šimtmetį, Gelgaudiškyje rengiamas Kauno styginių kvarteto koncertas. Per 37 gyvavimo metų ansamblis surengė daugiau nei 2500 koncertų Lietuvoje, reprezentavo aukštą Lietuvos kamerinio muzikavimo kultūrą užsienyje (Suomijoje, Lenkijoje, Rusijoje, Didžiojoje Britanijoje, Vokietijoje, Vengrijoje, Šveicarijoje, Čekijoje, Argentinoje, Čilėje, Danijoje, Ukrainoje). Kauno styginių kvartetas nuolat kviečiamas įrašyti muziką filmams ir teatro spektakliams. Ansamblis yra įgrojęs daug kūrinių Lietuvos nacionalinio radijo fondui, išleidęs 14 kompaktinių plokštelių.

Liepos 12 d. klausytojai galės mėgautis mūsų krašto numylėtinių – Edgaro Pilypaičio ir Neringos Navikauskaitės dueto nauja programa. Pastarasis koncertas vyks Gelgaudiškio bažnyčioje.

Paskutinį liepos penktadienį dvare svečiuosis novatoriškas gitaristas ir kompozitorius iš Brazilijos Eduardo Agni. Jo sukurtas unikalus grojimo gitara stilius žavėjo daugiau nei 30 šalių klausytojus. E.Agni sukūrė daugybę garso takelių filmams, spektakliams, šiuolaikinio šokio šou, TV serialams ir pan.

Rugpjūtį – solidumo dvelksmas

Pirmąjį rugpjūčio penktadienį Gelgaudiškio dvare rengiamas Pažaislio muzikos festivalio koncertas – sulauksime svečių iš Sankt Peterburgo: Mila Shkirtil (mecosopranas,) Jurij Serov (fortepijonas). Skambės žinomiausi kompozitorių A.Dvoržako, E. Suchoň, V. Gavrilino kūriniai.

Rugpjūčio 9 d. rengiamas Paramos Žolinei koncertas, į kurį koncertuoti susirinks po visą pasaulį išsisklaidę ir Lietuvoje gyvenantys talentingi, bet Gelgaudiškyje gimę ar augę atlikėjai. O po didžiosios šventės, rugpjūčio 16-ąją prie dvaro rengiamas kino vakaras po atviru dangumi.

Rugpjūčio 23 dieną Gelgaudiškį vėl aplankys kompozitorius Giedrius Kuprevičius. Šiemet maestro švenčia jubiliejinį, 75 metų gimtadienį ir šia proga su draugais rengia autorinį kūrybos vakarą. „Menininko jubiliejus visuomet pastebimas labiau, nes visa jo veikla – vieša, matoma. Mano – dar ir girdima. Man pasisekė: jubiliejų švenčiu kartu su Juozu Naujaliu ir Eduardu Balsiu. Vienam šiemet 150, kitam – 100 metų. Abu svarbūs mano gyvenime: pas pirmojo dukrą Sofiją Naujalytę-Didenkienę mokiausi tobuliau skambinti fortepijonu, antrasis išmokė mane kūrybos ir instrumentuotės amato. Tad jubiliejaus šventimas lyg kokia trejybė – o tai geras ženklas“, – neseniai interviu portalui bernardinai.lt sakė maestro.

„Muzikinius penktadienius Gelgaudiškio dvare“ šiemet vainikuos charizmatiškoji atlikėja Evelina Sašenko ir jos naujausia programa „Aplink pasaulį“. Ji kartu su akordeonininku Nerijumi Bakula ir pianistu Pauliumi Zdanavičiumi kvies pakeliauti aplink pasaulį ir 80 minučių pasinerti į muzikinius potyrius su dainomis, kurių klausosi visas pasaulis. „Pasaulis yra mažas ir kiekviename jo kampelyje žmonės patiria tuos pačius meilės, džiaugsmo, liūdesio, ilgesio ir vilties išgyvenimus. Muzika turi galią juos perteikti ir padaryti svetimą kalbą suprantama, ištrinti atstumus ir skirtybes, kalbėti apie tai, kas brangu ir artima kiekvienam“, – taip apie savo programą sako Evelina. E.Sašenko koncertas numatomas rugpjūčio 30 dieną.

Daugiau informacijos apie kiekvieną „Muzikinių penktadienių Gelgaudiškio dvare“ koncertą rasite www.gelgaudiskiokc.lt, Gelgaudiškio dvaro ir Gelgaudiškio kultūros centro facebooko paskyrose. Rezervuoti bilietus galima tel. 8-345 55279 arba 8676 82722, juos galite įsigyti 1 val. prieš kiekvieną renginį.

Gelgaudiškis kviečia!

 

Diana Šležienė

 

 

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas