Naikinamoms stambiagabaričių atliekų surinkimo aikštelėms siūloma alternatyva

Siekiant sudaryti palankias sąlygas gyventojams tinkamai tvarkyti stambiagabarites atliekas, Marijampolės savivaldybėje veikė 65 stambiųjų atliekų surinkimo vietos. Tačiau, gyventojams nesilaikant reikalavimo atliekas pristatyti tik prieš pat jų išvežimą bei sulaukus aplinkinių gyventojų skundų, buvo nuspręsta aikšteles panaikinti. Praėjusią savaitę įvyko Marijampolės savivaldybės administracijos, UAB „Marijampolės apskrities atliekų tvarkymo centro“ ir UAB „Ecoservisce“ Marijampolės padalinio atstovų susitikimas, kuriame aptarti alternatyvūs stambiųjų atliekų iš gyventojų surinkimo būdai.

Anot Marijampolės savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo Valdo Tumelio, stambiagabaričių atliekų surinkimo ypatumai kaimiškose ir miesto teritorijose skiriasi: „Pagal galiojančius teisės aktus ir sutartis su paslaugos teikėju esame įsipareigoję iš gyventojų surinkti stambiąsias atliekas apvažiavimo būdu. Planuojame, kad panaikinus ankstesnes aikšteles, kaimiškose teritorijose, greičiausiai seniūnijų centruose ir ten, kur yra didžiausias gyventojų tankumas, pagal nustatytą grafiką vienai dienai bus pastatomas stambiagabaričių atliekų surinkimo konteineris. Taip pat svarstoma pasiūlyti stambiųjų atliekų išvežimo užsiregistravus telefonu paslaugą kaimiškųjų teritorijų ir Marijampolės miesto individualių namų gyventojams. Tačiau Marijampolės daugiabučių namų rajonuose pastatyti stambiųjų atliekų surinkimo konteinerius būtų sudėtinga, todėl ieškoma kitų būdų, kaip surinkti šias atliekas“.

Ieškant geriausiai gyventojų poreikius tenkinančių sprendimų, aktyviai bendradarbiaujama su seniūnais bei atliekų surinkimą organizuojančiomis įmonėmis. Planuojama, kad kaimiškose teritorijose bus surasta apie 20 vietų, kuriose vienai dienai bus pastatomas metalinis didelės talpos konteineris. Svarstoma, kad toks konteineris bus pastatomas keturis kartus per metus, tačiau, atsiradus poreikiui,  statymo dažnumą bus galima keisti. Marijampolės mieste stambiagabaričių atliekų surinkimas taip pat planuojamas kartą per ketvirtį.

 

Marijampolės savivaldybės administracijos informacija

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE