Nauji COVID-19 protrūkiai ligoninėse, o per savaitgalį regione – 259 susirgimo atvejai

Per tris savaitgalio dienas – penktadienį, šeštadienį ir sekmadienį – Lietuvoje patvirtinta beveik pusšešto tūkstančio naujų koronaviruso atvejų. Marijampolės apskrityje per šias dienas – 259 nauji susirgimai. Neramina ir nauji protrūkiai, kurie užfiksuoti ligoninėse, globos namuose.

Pagal Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) pateikiamą statistika, daugiausiai naujų COVID-19 atvejų Marijampolės apskrityje buvo nustatyta šeštadienį – 136. Penktadienį nustatytas 81, o sekmadienį – 42 nauji užsikrėtimo atvejai.

Taip pat NVSC savaitgalį pranešė ir apie naujus protrūkius Švč. Mergelės globos namuose Marijampolėje bei Šakių ir Kazlų Rūdos ligoninėse.

„Marijampolės Švč. Mergelės globos namuose per savaitgalį registruota 16 koronaviruso infekcijos atvejų, iš kurių 9 yra darbuotojai ir 7 gyventoja,“ – šiandieną informavo NVSC specialistai.

Tuo tarpu Kazlų Rūdos savivaldybės administracija išplatino pranešimą apie renkamą medicinos, socialinių darbuotojų ar savanorių rezervą, kurie, esant būtinybei, padėtų Kazlų Rūdoje veikiančių globos, slaugos ar gydymo įstaigų personalui.

Apie įtemptą situaciją Šakių apylinkėse savaitgalį informavo rajono meras Edgaras Pilypaitis: „Šįkart neramina atvejai Šakių ligoninės vidaus ligų skyriuje, dėl ko iškyla iššūkis suformuoti pilnas ir efektyviai dirbančias pamainas, o taip pat ir Kudirkos Naumiesčio socialinės globos centro darbuotojų užsikrėtimai. Liga nustatyta keturioms Vilkaviškio savivaldybės gyventojoms, prižiūrinčioms senelius Kudirkos Naumiestyje. Situacija įtempta, bus reikalinga ir mobiliosios grupės pagalba visiems tų namų darbuotojams ir gyventojams testuoti. Telieka tikėtis paties geriausio.

Dar vienas židinys plykstelėjo Gelgaudiškio „Šaltinio“ specialiojo ugdymo centro neįgaliųjų dienos užimtumo centre, kur pirmiausia liga buvo diagnozuota šio centriuko lankytojui iš Kidulių, o dabar virusu „apdovanotas“ turime ir dvi darbuotojas…

Kiti atvejai nustatyti iš įvairių darboviečių kontaktų arba nuo šeimos narių, serga ir viena Lukšių gimnazistė. Taip pat virusas nustatytas vienam savivaldybės specialistui, dėl ko teks izoliuotis daliai mūsų darbuotojų“.

Dėl didėjančio pacientų skaičiaus Marijampolės ligoninėje padidintas COVID-19 liga sergantiems ligoniams skirtų lovų skaičius. Nuo penktadienio I vidaus ligų skyriuje buvo paruoštą dar 20 lovų šiems pacientams gydyti. Dar 30 lovų yra II vidaus ligų skyriuje ir 4-ios – Anesteziologijos ir intensyvios terapijos skyriuje.

Šio ryto duomenimis, ligoninėje yra 44 koronavirusu užsikrėtę pacientai, o 36 iš jų taikoma deguonies terapija.

Marijampolės ligoninėje COVID-19 serga 21 darbuotojas, dar 10 personalo žmonių – saviizoliacijoje.

Nuo pandemijos pradžios užsikrėtusiųjų koronavirusu Marijampolės rajone skaičius jau perkopė tūkstantį ir šiuo metu siekia 1046, dar 289 vilkaviškiečiai sulaukė teigiamo testo atsakymo, Šakiuose, tuo tarpu, užsikrėtusiųjų skaičius yra 251, Kalvarijoje – 116, o Kazlų Rūdoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 nustatyta 104 gyventojams.

Pasak NVSC, Sūduvos regione COVID-19 liga šiuo metu serga 1372 gyventojai. Daugiausiai sergančiųjų – Marijampolėje, čia jų – 795, Vilkaviškyje su liga vis dar kovoja 224 asmenys, Šakiuose sergančiais laikomi 192 žmonės. Kalvarijoje šiuo metu serga 84, o Kazlų Rūdoje 77 gyventojai.

 

Sūduvos gidas

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE