Nauji skoniai Kaune (Top 5 vasaros atradimai)

Legendinė „Spurginė“, imperatoriškam skoniui tinkami „Monte Pacis“ virtuvės šedevrai ir kiti gastronominiai Kauno perlai nuolat įtraukiami į „būtina aplankyti “ sąrašus keliaujantiems į Kauną ar pro jį. Ši vasara dovanoja ne tik daug didesnes lauko terasas, bet ir galybę naujų vietų antrame pagal dydį Lietuvos mieste. Tad ko derėtų nepraleisti tiems, kurie nuolat žvalgosi naujienų bei išskirtinių patirčių?

Spurginė (A. Aleksandravičius nuotr.)
Spurginė (A. Aleksandravičius nuotr.)

Poilsis paplūdimyje

Lengvame vėjyje plevenančios pakeltos jachtų burės, menančios gūsingas keliones. Viena kitą maloniai papildančios dangaus ir vandens žydrynės, žaismingai nutaškuotos baltais, lietaus nė nežadančiais debesėliais. Fone skambanti atostogas egzotiškuose kraštuose primenanti muzika. Ant stalelio padėti akiniai nuo saulės, o mobilusis telefonas slepiasi rankinėje. Nėra kada susirašinėti, kai esi prie jūros. Prie Kauno jūros! Na, gerai, marių.

Neįtikėtina, kaip, rodosi, akimirksniu pasikeitė ir išgražėjo istorinis Kauno jachtklubas. Papramogavus jachtoje, paplaukiojus kateriu ar suvaldžius bangas ant lentos malonu prisėsti naujo baro „Marina“ terasoje. Nuo išties vaizdingų kokteilių iki gaivių valgio pasirinkimų visoms progoms.

 Lyg pianino melodija sielai ir skrandžiui

Piano Piano“ yra itališkos virtuvės scenos senbuvis Kaune – retas pasivaikščiojimas Senamiestyje nesibaigia prisėdimu šio restorano Rotušės aikštėje terasoje ar viduje. Bet smagiausia reikalo dalis yra ta, kad „Piano Piano“ nuo šiol veikia ir kitoje vaizdingoje Kauno aikštėje – Nepriklausomybės. Iš pagrindų restauruotame istoriniame, dar caro laikus menančiame name, pirmame jo aukšte įsikūręs „jaunasis pianinas“ siūlo ne tik optimalų vaizdą į Soborą, bet ir malonų prieglobstį nuo saulės kaitros. Gera žinia picų, makaronų ir kitų gerų dalykų iš Apeninų pusiasalio mėgėjams, keliaujantiems su šeima – tiesiog prieš pat restoraną įrengta smagi vaikų žaidimų aikštelė.

Amžinai vėlyvi pusryčiai

BōHEME HOUSE (BōHEME HOUSE nuotr.)
BōHEME HOUSE (BōHEME HOUSE nuotr.)

Vėlyvųjų pusryčių kultūra Kaune išties džiugina – tai išduoda prie tokių vietos legendų, kaip „Holy Donut“, serviruojančių dieviškus riestainius ir kitas gėrybes, besidriekiančios eilės. Ir štai turime drąsų naujoką scenoje – unikalų „boutique“ tipo viešbutėlį BōHEME HOUSE, esantį prie pat Kauno rotušės.

Užsukime į viešbučio barą „Lobby“ ir nustebkime – vėlyvieji pusryčiai čia siūlomi… visada. Nes kas gi tikram bohemiečiui padiktuos, kada eiti miegoti, o kada – keltis? Dar viena staigmena – viešbučio terasa, kurioje irgi norisi likti amžinai. Grįžtant prie pusryčių reikalų informuojame, kad „Lobby“ rasite sveikų pusryčių pasiūlymų – nuo špinatų omletų, riešutų sviesto košių iki klasikinių Benediktų ar sočiųjų kesadilijų su šoninės džemu. Dieną galite pradėti nuo avokado glotnučių ir kavos, o vakare sugrįžti vasariškam kokteiliui.

 Iki paskutinio spyglio

Sostinės gastroliautojai gerai žino „Sanatoriją“, barą, įsikūrusį esminėje šių įstaigų gatvėje. Pasisekė ir Laisvės alėjai, ir tiems kauniečiams ar miesto svečiams, kurie gerai žino spyglių naudą sielai. „Tonizuojančios, gomurį ir pėdutes kutenančios procedūros bus atliekamos ir Kaune“, – gegužę pranešė „Sanatorija“, ir nors baras siaurutėlis, „pacientams“ siūloma ir erdvi terasa. Ir vėl – su vaizdu. Šįsyk į modernistinį žavuolį, centrinį Kauno paštą.

Vingiuojantis dūmo skonis

Vingiu dubingiu (M. Gailiūno nuotr.)
Vingiu dubingiu (M. Gailiūno nuotr.)

„Kraftinių“, kitaip tariant, mažųjų gamintojų su didele meile ir šypsena verdamų gėrimų ragautojai gerai žino mėlyną medinuką, esantį A. Mickevičiaus ir K. Donelaičio gatvių sankryžoje. Per kelerius metus „Vingiu Dubingiu“ šeimininkai spėjo užsitikrinti neištrinamą vietą lankomiausių miesto aludžių sąraše. O nuo šio sezono jaukus medinuko kiemelis turi nuolatinį gyventoją – „Smaką“. „Grilio reikalai ant ratų“, – taip kukliai prisistato „Smakas“ lankytojams. O vingiuojantis dūmas išduoda, kad didkepsnis ar mėsainis nepaliks abejingų.

Viską apie įdomiausias Kauno vietas, netradicinius maršrutus, akį traukiantį gatvės meną, istorinius objektus ir laisvalaikio galimybes sužinosite užsukę į svetainę www.visit.kaunas.lt  ar „Kaunas IN“ turizmo informacijos centrą, esantį Kauno rotušėje (Rotušės a. 15). Čia pat susitarsite dėl ekskursijos, įsigysite nepakartojamų kaunastiškų suvenyrų ir gausite rekomendacijų, kur apsilankyti.

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE