Naujos kartos EUROPE DIRECT centras Marijampolėje

Nuo šių metų gegužės 1 d. Marijampolėje, kaip ir kituose aštuoniuose Lietuvos miestuose – Kaune, Klaipėdoje, Tauragėje, Panevėžyje, Šiauliuose, Telšiuose, Utenoje ir Visagine –  veiklą tęsia naujos kartos informacijos centras EUROPE DIRECT.

EUROPE DIRECT tinklas (visoje ES veikia 424 centrai) – tai komunikacinis Europos Komisijos projektas, skirtas informuoti visuomenę apie ES, jos prioritetus ir vykdomą politiką, organizuojant renginius aktualiomis ES temomis, sudaryti galimybes žmonėms išgirsti ekspertų nuomones ir skatinti diskusijas. Daugeliui šis pavadinimas jau yra girdėtas, nes Marijampolėje EUROPE DIRECT informacijos centras veikia nuo 2004 m.

2021-2025 m. naujos kartos EUROPE DIRECT centrų vaidmuo ir įgaliojimai buvo modernizuoti: jie ne tik organizuos įvairius dalyvaujamuosius renginius, kaip antai „Konferencija dėl Europos ateities“ (https://futureu.europa.eu), taip prisidėdami prie Europos viešosios erdvės plėtojimo, bet ir teiks vietos žiniasklaidai aktualią informaciją apie ES politiką ir prioritetus, įtrauks ją į savo veiklą, padės Europos Komisijai stebėti ir aiškintis  su ES politika susijusius jautrius klausimus vietose.

Kaip ir anksčiau centrai skatins aktyvų Europos pilietiškumą mokyklose ir koordinuos veiklą su kitais ES tinklais regionuose ir vietiniais komunikacijos partneriais. Jie nuolat palaikys svarbų ES institucijų ir piliečių ryšį, padės atskleisti, kaip įgyvendinama programa „NextGenerationEU“ ir kaip bus siekiama žaliosios ir skaitmeninės pertvarkos, skatinamas ekonomikos atsigavimas. EUROPE DIRECT palaikys ryšį su savo veiklos teritorijoje esančiomis mokyklomis ir populiarins oficialią ES mokomąją medžiagą, įtraukdamas bendruomenę į renginius, viktorinas ar kitus projektus. Marijampolėje esančio EUROPE DIRECT centro veikla yra skirta viso regiono – Marijampolės, Vilkaviškio, Šakių, Kalvarijos ir Kazlų Rūdos miestų, rajonų bei savivaldybių – žmonėms. Visi 9 Lietuvoje veikiantys EUROPE DIRECT centrai glaudžiai bendradarbiauja su Europos Komisijos atstovybe Lietuvoje ir Europos Parlamento biuru Lietuvoje. Centrų veikla piliečiams yra nemokama.

Šį savaitgalį Marijampolėje vyksiančio „Cukrinio festivalio“ metu Europe Direct centras kviečia apsilankyti Petro Kriaučiūno viešojoje bibliotekoje vyksiančioje Europos Sąjungos informavimo tinklų Lietuvoje parodoje/mugėje, kur galėsite susipažinti su įvairiomis ES informaciją teikiančiomis įstaigomis, organizacijomis bei namo parsinešti informacinės ir reklaminės medžiagos, spaudinių.

Daugiau informacijos apie šį renginį ir kitas Europe Direct veiklas rasite Facebook paskyroje Europe Direct Marijampolė.

Norėdami gauti informacijos, patarimų ar organizuoti bendrą renginį kreipkitės: el. paštu: marijampole@eudirect.lt, tel.: +370 677 77841.

 

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE