Naujųjų metų nakčiai užges visų Sūduvos miestų kalėdinės eglutės

Generalinis policijos komisaras Renatas Požėla kreipėsi į Savivaldybių asociaciją, prašydamas imtis prevencinių priemonių, kuriomis būtų galima riboti žmonių susibūrimus Naujųjų metų naktį. Visos Sūduvos regiono savivaldybės šį prašymą išgirdo – sutinkant Naujuosius pagrindinių miestų eglių apšvietimas bus kelioms valandoms išjungiamas.

Vilkavišio miesto eglė 2020
Vilkavišio miesto eglė / Vilkaviškio sav. nuotr.

Pirmasis apie priimta sprendimą užgesinti kalėdinę eglę pranešė Vilkaviškio meras Algirdas Neiberka. Miesto eglutė kelioms valandoms šiandien bus išjungiama nuo 22 val. „To imamasi reaguojant į išties sudėtingą situaciją šalyje ir rūpinantis visų rajono gyventojų saugumu bei sveikata. Policija šiomis dienomis vėl atnaujins budėjimą postuose, taip pat sugriežtins patruliavimą gatvėse, viešose erdvėse,“ – sakė A. Neiberka ir ragino visus likti namuose su savi artimaisiais, nesibūriuoti.

„Kiekvienas iš mūsų galime prisidėti prie to, kad kiek tik įmanoma sumažintume viruso plitimo galimybes. Juk šiandieninė situacija palietė kiekvieną iš mūsų. Pagalvokime, kiek žmonių šiuo metu yra ligoninėse ir kovoja už savo gyvybes, o kiek Lietuvos gyventojų jau neteko savo artimųjų? Negalime nereaguoti į tai. Šis metas yra visiems sudėtingas, tačiau visa tai – mūsų saugumui. Tik visi kartu mes galime įveikti šią pandemiją. Parodykime, kad taip ir bus. Naujuosius metus sutikime saugiai ir atsakingai!“ – gyventojus skatino Vilkaviškio meras.

Marijampolės miesto eglė
Marijampolės miesto eglė / Marijampolės sav. nuotr.

Šiandien apie tai, kad bus išjungiamas pagrindinės miesto eglutės apšvietimas pranešė ir Marijampolės savivaldybės administracija. Priešais Savivaldybės pastatą, pagrindinėje miesto aikšteje žmonių akis džiuginanti eglė bus išjungiama šiandien nuo 21 val., o vėl užsižiebs sausio 1-ąją 1 val.

„Atsižvelgiant į šį kreipimąsi [generalinio komisaro R. Požėlos – aut. past.] bei ypač sudėtingą epidemiologinę situaciją Marijampolėje šiais metais bus atsisakyta ir naujametinių fejerverkų, kurie į J. Basanavičiaus aikštę paprastai sutraukdavo gausų būrį marijampoliečių,“ – informuoja Marijampolės savivaldybės administracijos atstovai. Taip pat pranešama, kad siekiant užtikrinti viešąją tvarką Naujametę naktį policijos pareigūnai aktyviau patruliuos centrinėje miesto dalyje.

šakių miesto eglė 2020
Šakių miesto eglė / Šakių sav. nuotr.

Kaip „Sūduvos gido“ redakciją informavo Šakių rajono savivaldybės meras Edgaras Pilypaitis, Šakiai taip pat solidarizuojasi su kitais miestais. Čia pagrindinė miesto eglutė nebežibės nuo 22 val. iki 4 val. sausio 1-ąją. „Tikime žmonių sąmoningumu, tačiau atsižvelgiame į policijos komisariato kreipimąsi. Be to, jei žmonės liks savo namuose metų sandūros laiku, tai jokio tikslo nėra ir eglutei šviesti,“ – sakė E. Pilypaitis.

Kalvarijoje, kaip ir kituose Sūduvos miestuose, bus užgesinama kalėdinė eglė nuo 22 val., tiesa, savivaldybės meras neslėpė, kad šis sprendimas Taryboje sukėlė nemažai diskusijų.

„Vieniems kilo klausimų kam eglutė yra papuošta, jeigu nesuteiksime žmonėms progos ja pasidžiaugti, tuo tarpu kiti be ilgų diskusijų buvo už eglutės užgesinimą , kad būtų maksimaliai saugojamasi nuo galimų susibūrimų. Vis dėl to, pasibaigus vakarykščiam tarybos posėdžiui buvo dar kartą aptartas šis klausimas ir galiausiai, 13 tarybos narių balsavus už eglutės užgesinimą, 5 prieš, buvo nuspręsta eglutę užgesinti,“ – pasakojo Vincas Plikaitis.

Kalvarijos miesto eglė 2020
Kalvarijos miesto eglė
/ Kalvarijos sav. nuotr.

Meras taip pat priminė, kad savivaldybėje yra sustiprintos policijos pajėgos, kurios turėtų užtikrinti, kad nebūtų būriuojamasi. Tiesa, V. Plikaitis sakė tikintis, kad Kalvarijos gyventojai yra sąmoningi ir saugo save bei aplinkinius, besilaikydami visų karantino ribojimų.

Vakar apie tai, kad siekiant greitesnio ir efektyvesnio pandemijos suvaldymo Naujametinei nakčiai bus išjungiamas miesto eglės apšvietimas informavo ir Kazlų Rūdos savivaldybė.

„Bendradarbiaujant su šalies savivaldybėmis ir siekiant užkardyti būriavimąsi centrinėse aikštėse, masinių susibūrimų vietose patruliuos policijos pareigūnai. Prašome gyventojus Naujuosius Metus sutikti su savo artimaisiais, namuose, susilaikyti nuo nereikalingo judėjimo į miestų centrą ar kitas savivaldybes,“ – informuojama savivaldybės pranešime.

 

Ugnė Stanaitė

Sūduvos gidas

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE