Nelik abejingas savo sveikatai!

Širdies ir kraujagyslių ligos yra aktuali problema ne tik Trakuose, bet ir visos Lietuvos mastu. Trakų rajono gyventojų mirtingumas nuo kraujotakos sistemos ligų yra išskiriamas kaip viena iš prioritetinių sveikatos problemų. 

Taip pat minėtos ligos šalyje sudaro vieną trečdalį invalidumo priežasčių bei nulemia 15–20 proc. apsilankymų sveikatos priežiūros įstaigose.

Širdies ir kraujagyslių ligų rizikos veiksniai gali būti kontroliuojami, gydomi ar modifikuojami, todėl Varėnos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistai skatina dalyvauti „Širdies ir kraujagyslių ligų rizikos grupės asmenų sveikatos stiprinimo“ programoje.

Šios programos tikslas – integruojant pirminės asmens sveikatos priežiūros įstaigų bei savivaldybių visuomenės sveikatos biurų vykdomą veiklą, efektyviau stiprinti rizikos grupės asmenų sveikatą, supažindinti juos su širdies ir kraujagyslių ligų rizikos veiksniais, sveikos gyvensenos principais, išmokyti keisti gyvenseną, valdyti stresą, pasirinkti sveikatai palankią mitybą bei fizinį aktyvumą. Programoje kviečiami dalyvauti asmenys (40–55 m. amžiaus vyrai ir 50–65 m. amžiaus moterys), priklausantys širdies ir kraujagyslių ligų rizikos grupei (padidėjęs arterinis kraujo spaudimas, padidėjęs cholesterolio ir gliukozės kiekis kraujyje, turi žalingų įpročių, antsvorį ir kt. rizikos veiksniai).

Dalyvavimas programoje savanoriškas ir nemokamas. Norintys dalyvauti programoje, pirmiausia turi kreiptis į savo šeimos gydytoją. Jeigu asmuo sutinka dalyvauti programoje, šeimos gydytojas įtraukia į asmenų, sutinkančių dalyvauti programoje, sąrašą.  Sąraše nurodomas rizikos grupės asmens vardas, pavardė ir kontaktiniai duomenys (reikalingi apie numatomas užsiėmimų datas informuoti). Tolimesnę veiklą kuruoja visuomenės sveikatos biuras.

Programos dalyviai bus supažindindinti su :

•  Širdies ir kraujagyslių ligų rizikos veiksniais, jų korekcijos ir prevencijos būdais;

•  Mitybos įtaka sveikatai (dalyviams bus suteiktos individualios konsultacijos apie mitybos įpročius, maisto pasirinkimą, gaminimą; mokoma individualių mitybos planų sudarymo principų);

•  Fizinio aktyvumo reikšme sveikatai (mokoma individualių fizinės veiklos planų sudarymo principų ir kt.);

•  Streso valdymu (dalyviai bus mokami atsipalaidavimo pratimų ir kt. streso valdymo priemonių).

Užsiėmimus ves kvalifikuoti šių sričių specialistai: šeimos gydytojas, mitybos specialistas, psichologas ir visuomenės sveikatos specialistai. Užsiėmimų laikas bus derinamas Jums patogiu laiku.

Daugiau informacijos apie programą galite kreiptis:

Varėnos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras
Parko g. 8, Varėna LT-65192,
tel. 8 (310) 56117

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE