Netičkampyje užbaigta viena didžiausių melioracijos įrenginių rekonstrukcijų

Praėjusią savaitę Savivaldybės administracijos vadovai apžiūrėjo ir įvertino Netičkampio kaimo teritorijoje atliktus, iki šiol didžiausius ES Sanglaudos fondo lėšomis finansuotus, melioracijos įrenginių restauracijos darbus. Apžiūroje dalyvavo mero pavaduotojas Paulius Marozas, administracijos direktoriaus pavaduotojas Arvydas Bajoras, Žemės ūkio skyriaus vedėjas Eugenijus Alesius, Aplinkotvarkos ir infrastruktūros skyriaus vyriausias specialistas Jonas Kurtinaitis, savivaldybės melioracijos specialistai.

Atliekant numatytus darbus buvo rekonstruota 1,43 km Ilgio didelio diametro drenažo vamzdynų ruožas, 0,5 km melioracijos griovių atkarpa, 1 pralaida ir net 61,3 ha sausinamo ploto. Bendra atliktų darbų vertė – 172,23 tūkst. Eur.

Praėjusiais metais Savivaldybės administracija melioracijos sistemų tvarkymo darbams skyrė ypač didelį dėmesį. „Suprantama, kad dar sovietmečiu įrengtos melioracijos sistemos vis labiau sensta ir reikalauja remonto. Pernai metais melioracijai savivaldybės biudžete buvo numatytas iki tol didžiausias finansavimas – 90 tūkst. Eur, dar 171 tūkst. skyrė vyriausybė, o apie 317 tūkst. Eur buvo skirta iš ES Sanglaudos fondų. Netičkampyje situacija buvo tikrai sudėtinga, įvairios teritorijos nuolat buvo užliejamos. Smagu, kad praėjusieji metai melioratoriams buvo ypač darbingi ir pavyko įgyvendinti didelius projektus. Tapome viena iš kelių Lietuvos savivaldybių, kurios jau sugebėjo panaudoti beveik visas melioracijai skirtas ES lėšas. Taip pat praėjusių metų pabaigoje sužinojome, kad pretenduojame į papildomą finansavimą, kurio neišnaudojo Klaipėdos savivaldybė. Papildomiems dokumentams parengti turėjome labai mažai laiko, bet savo darbą išmanantys Savivaldybės administracijos specialistai greitai susitvarkė su užduotimi ir taip pavyko dar labiau išplėsti atliktų darbų apimtis. Darbų tempo neketiname mažinti, šiais metais savivaldybės biudžete melioracijai planuojama skirti 120 tūkst. Eur “, – sako mero pavaduotojas Paulius Marozas.

Įvertinę melioratorių atliktus darbus savivaldybės administracijos atstovai taip pat apžiūrėjo „Paviršinio vandens nuvedimo nuo kelio ir aplinkinių plotų Kumelionių, Dvarkelio, Vingio ir Vytauto gatvėse“ darbų rezultatus. Marijampolės savivaldybės skirto 27 tūkst. Eur finansavimo dėka buvo įrengta 200 metrų lietaus latakų abejose tilto per Šešupę pusėse. Taip pat buvo atlikta pralaidos rekonstrukcija ir šlaitų tvirtinimo darbai. Naujasis statinys leis užtikrinti, kad lietaus vanduo nedarytų žalos kelio statiniams ir aplinkinių namų gyventojams.

Marijampolės savivaldybės administracijos informacija

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE