Nukentėjusiems nuo sausros – švelnesni žalinimo reikalavimai ir didesnės avansinės išmokos!

Žemės ūkio ministerija, reaguodama į Europos Komisijos sprendimą valstybėms narėms, nukentėjusioms nuo sausros taikyti švelnesnius žalinimo reikalavimus bei išmokėti didesnes avansines išmokas, pakeitė Tiesioginių išmokų taisykles (taisyklės). Į taisykles įtraukti visi su sausra susiję palengvinimai žemdirbiams.

2019 m. rugsėjo 6 d. pakoregavus taisyklių nuostatas, ūkininkams leidžiama:

  • pūdymą, kuris deklaruojamas kaip ekologiniu atžvilgiu svarbi vietovė, naudoti derliui ir ganymui – tik 2019 m. pareiškėjams turintiems ūkinių gyvūnų ne mažiau nei 0,1 SG/ha.
  • posėliui ir / ar įsėliui, kuris deklaruojamas kaip ekologiniu atžvilgiu svarbi vietovė, leidžiama naudoti ir vienos rūšies žolinius augalus – tik 2019 m. pareiškėjams turintiems ūkinių gyvūnų ne mažiau nei 0,1 SG/ha.
  • minimalus laikotarpis, kai dirvoje privalo būti išlaikomi pasėliniai ir įsėliniai augalai, kurie deklaruojami kaip ekologiniu atžvilgiu svarbi vietovė, sumažintas iki rugsėjo 6 d. – tik kai jų vietoje sėjami žieminiai augalai. Tai reiškia, kad pareiškėjai jau nuo šiandien gali pradėti žieminių augalų sėją posėliui skirtuose plotuose.

Atkreiptinas dėmesys, kad Europos Komisijai patvirtinus galimybę mokėti didesnes avansines išmokas, šiemet (kaip ir praėjusiais metais) tiesioginių išmokų avansai sieks iki 70 proc., o kaimo plėtros priemonių avansai – net iki 85 proc. bendros paramos sumos.

 

Vilkaviškio rajono savivaldybės informacija

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas

Rekomenduojami video:

TAIP PAT SKAITYKITE