Nuo šiandien leista dirbti daliai parduotuvių ir paslaugų įmonių

Vyriausybė pradeda įgyvendinti karantino švelninimo planą – trečiadienį vykusiame Vyriausybės posėdyje priimtas sprendimas leisti atnaujinti darbą ne maisto prekių parduotuvėms, išskyrus esančioms didžiuosiuose prekybos centruose, taip pat smulkioms remonto, buities paslaugų įmonėms, kurios turi atskirą įėjimą iš lauko. Posėdyje taip pat patvirtintas keturių etapų karantino švelninimo planas.

Nuo šiandien gali dirbti

Nustatyta, kad nuo šio ketvirtadienio, leidžiama dirbti „parduotuvėms, į kurių patalpas patekti yra įrengtas atskiras tiesioginis įėjimas iš lauko pusės ir kurių patalpose ribojamas pirkėjų ir kitų lankytojų srautas: užtikrinamas ne mažesnis nei 10 kv. m vienam pirkėjui tenkantis prekybos plotas arba vienu metu aptarnaujamas ne daugiau kaip vienas pirkėjas“.

Taip pat, leidžiama teikti „stacionariose paslaugų teikimo vietose teikiamas paslaugas, kurių metu būtinas ne ilgesnis nei 20 min. tiesioginis kontaktas su paslaugų gavėju, jeigu paslaugų teikimo vietose yra užtikrinami šiame nutarime nustatyti reikalavimai“.

Prekybos ir paslaugų teikimo vietose, kurių veikla leidžiama naujuoju nutarimu, „turi būti užtikrintos valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo sprendimu nustatytos būtinos visuomenės sveikatos saugos, higienos, darbuotojų aprūpinimo būtinosiomis asmeninės apsaugos priemonėmis sąlygos“.

Iki šiol buvo leidžiama tik maisto prekių parduotuvių ir turgaviečių, vaistinių, optikų, degalinių veikla. Taip pat buvoleista atvirose prekybos vietose prekiauti sodinti skirtais augalais, sėklomis ir trąšomis.

Po 2 savaičių – antrasis etapas

Vyriausybės patvirtintas keturių etapų karantino švelninimo planas numato, kad atsižvelgus į epidemiologinę situaciją, po dviejų savaičių galėtų būti atnaujinta: kultūros įstaigų veikla, kai kurių sveikatos ir grožio paslaugų teikimas, viešojo maitinimo paslaugų teikimas lauke ir kt. Šiuo metu visos šios veiklos lieka uždraustos, apie bet kokius pakeitimus informuosime atskiru pranešimu.

Jei nesate tikri, ar Jūsų verslas gali atnaujinti veiklą dėl konsultacijos susisiekite su Marijampolės savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriumi tel. 8343 90054 arba el. paštu viesoji.tvarka@marijampole.lt

Informacija apie karantino sąlygų švelninimą

Parengta Marijampolės savivaldybės administracijos

pagal Visuomenės informavimo grupės informaciją 

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE