Nuotolinėje diskusijoje – apie integruotų priklausomybės ligų gydymo paslaugų kokybės ir prieinamumo gerinimą

Pastebima, kad Lietuvoje priklausomybių problema išlieka išties aktuali. Nerimą kelia ne tik suaugusieji, bet ir vis didėjantis vaikų ir jaunimo sergamumas įvairiomis priklausomybėmis. Siekiant pagerinti tokių ligų gydymo paslaugų kokybę ir prieinamumą Marijampolės savivaldybės visuomenės sveikatos biuras dalyvauja projekte „Integruotų priklausomybės ligų gydymo paslaugų kokybės ir prieinamumo gerinimas“.

Marijampolės savivaldybės administracijoje vyko nuotolinė diskusija „Integruotų priklausomybės ligų gydymo paslaugų kokybės ir prieinamumo gerinimas“, kurios metu buvo pristatytas pats projektas, jo uždaviniai ir tikslai.

Artūras Visockis
Artūras Visockis

Diskusijoje dalyvavo Marijampolės savivaldybės mero pavaduotojas Artūras Visockis, Socialinių paslaugų skyriaus vedėja Svajonė Rainienė, Sveikatos priežiūros skyriaus vedėja Inga Bagdanavičienė, švietimo įstaigų atstovai, vaiko teisių apsaugos specialistai, probacijos tarnybos, policijos atstovai, socialiniai darbuotojai, dirbantys su socialinės rizikos šeimomis, psichiatrai, sveikatos priežiūros specialistai, NVO ir kt. suinteresuoti asmenys.

Diskusijos dalyviai buvo supažindinti su statistine mūsų savivaldybės situacija. Buvo pristatomi ir apžvelgiami teisės aktai reglamentuojantys priklausomybės ligų prevenciją, gydymą ir reabilitaciją, nagrinėtos priklausomybės ligų prevencijos, gydymo ir reabilitacijos galimybės.

Įgyvendinus projektą bus sukurta ir įdiegta integruotos ankstyvosios diagnostikos, priklausomybės ligų gydymo ir socialinės integracijos sistema, numatant sveikatos priežiūros įstaigų glaudų bendradarbiavimą su vaikų teisių apsaugos srityje dirbančiomis institucijomis, seniūnijomis, socialinės paramos ir teisėsaugos įstaigomis ir NVO. Taip pat sustiprinti sveikatos priežiūros ir kitų susijusių įstaigų darbuotojų gebėjimai priklausomybės ligų gydymo srityse.

Marijampolės savivaldybėje asmens sveikatos priežiūros įstaigos teikiančios pagalbą asmenims, turintiems tam tikras priklausomybes yra VšĮ Marijampolės pirminės sveikatos priežiūros centras, 15 privačių pirminės sveikatos priežiūros įstaigų, taip pat VšĮ Marijampolės greitoji medicinos pagalbos stotis, VšĮ Marijampolės ligoninė, psichikos sveikatos centras UAB „Medgintras“.

Susitikimas savivaldybėje

Prevencines programas ir užimtumus vykdo Marijampolės savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, socialinės įstaigos, nevyriausybinės organizacijos, Marijampolės savivaldybės pedagoginė psichologinė tarnyba.

Projektas finansuojamas Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis.

 

Marijampolės savivaldybės administracijos informacija

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE