P. Isoda: „Požiūris į profesines sąjungas keičiasi ir gerėja“

Liepos 15 d. savivaldybėje lankėsi ir gyventojus nemokamai teisių darbe klausimais konsultavo Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos (LPSK) atstovai: Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkė Inga Ruginienė, Lietuvos valstybės tarnautojų, biudžetinių ir viešųjų įstaigų darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkės pavaduotoja Rima Kiselienė ir Lietuvos švietimo ir mokslo profesinės sąjungos pirmininkas Egidijus Milešinas. Marijampoliečiai turėjo galimybę pasikalbėti apie darbuotojų judėjimą, atlikti psichologinį testą ir pasitikrinti ar savo darbe jaučiasi laimingi ir vertinami.

Su svečiais taip pat bendravo, profesinių sąjungų veiklos aktualijas bei šalyje vykstančias pertvarkas aptarė savivaldybės meras Povilas Isoda, mero pavaduotojas Artūras Visockis, mero patarėja Agnė Pavelčikienė ir savivaldybės administracijos darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Darius Cinaitis.

Marijampolė„Džiugu, kad požiūris į profesines sąjungas keičiasi ir gerėja, atsiranda tikras socialinis dialogas, normalios derybos ir pagarba vieni kitiems. Mums vis dar reikia mokytis bendravimo ir derybų kultūros, sugebėti išgirsti vieni kitus ir priimti abi puses tenkinančius sprendimus. Tik dirbami kartu galime pasiekti realių rezultatų ir tikslų, kurie būtų priimtini abiems pusėms“, – sako savivaldybės meras Povilas Isoda.

LPSK pirmininkė I. Ruginienė negailėjo gražių žodžių mūsų miestui ir gyrė gausias bei stiprias profesines sąjungas Marijampolėje. Ji pažymėjo, kad darbuotojų organizavimasis į profesines sąjungas ypač svarbus.

„Aišku, dažnas darbdavys priešinsis dariniui, kvestionuojančiam dalį jo sprendimų ir neleidžiančiam elgtis vienašališkai. Vis tik profesinės sąjungos – ne dėl darbdavio patogumo, o silpnesnei pusei – darbuotojams apsaugoti. Ir tai veikia. Gerą pavyzdį turite ir Marijampolėje: dalis vaikų darželių turi problemų dėl darbo organizavimo, kai darbuotojai, nors karantinas baigėsi, vis dar dirba po 10 valandų be pertraukų ir net negali pavalgyti. Ne paslaptis, tai daugiausia yra vyresnės moterys, kurių sveikata dažnai jau nėra puiki. O tuose darželiuose, kur yra profesinės sąjungos – viskas gerai ir žmonės tokių problemų neturi“, – sako LPSK pirmininkė.

 

Marijampolės savivaldybės administracijos informacija

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE