Padangų tipai: ką reikia apie juos žinoti?

Įsigijus naują automobilį ar sulaukus dar vieno padangų keitimo sezono, reikia pasirūpinti naujais ratų apavais, todėl daugeliui kyla klausimų, kaip pasirinkti. Padangos skiriasi įvairiais techniniais parametrais, tačiau pirmiausiai reikėtų pradėti nuo to, jog šie gaminiai gali būti skirtingų tipų – siūlome susipažinti su pačiais populiariausiais.

Vasarinės padangos

Tai – šiltajam sezonui pritaikyti gaminiai, kurie geriausias savo savybes atskleidžia sausame kelyje, tačiau lygiai taip pat užtikrina stabilų vairavimą ir stipriau palijus. Jų protektorių gylis yra mažesnis nei žieminių, o gumos mišinys pritaikytas būtent šiltesnėms oro sąlygoms. Daug dėmesio dažniausiai skiriama tam, kad būtų garantuojama kuo geresnė trauka ir sukibimas su šlapia kelio danga. Kai kurie gamintojai tam renkasi gilesnį raštą, dėl kurio saugiai galėsite jaustis net ir tuomet, kai oro sąlygos nedžiugins.

Žieminės padangos

Priešingai nei prieš tai aptarti gaminiai, žieminės padangos savo privalumus geriausiai gali atskleisti tuomet, kai oro sąlygos nėra pačios palankiausios Jūsų kelionėms. Šiuo sezonu ypatingai vertinamas saugumas, todėl šie ratų apavai kuriami taip, kad stabilumą užtikrintų stabdant, įsibėgėjant ar atliekant įvairiausius manevrus. Tai saugiai galėsite daryti tiek ant sniego, tiek ir ant ledo. Be to, šių padangų gamybai yra pasirenkamas minkštesnis gumos mišinys, kuris nepradeda kietėti ir trūkinėti net ir tuomet, kai temperatūra nukrenta gerokai žemiau nulio. Tiek šias, tiek ir kitų tipų padangas gera kaina galėsite įsigyti Pigu.lt el. parduotuvėje.

Universalios padangos

Su šiomis padangomis galima važinėti ištisus metus, tačiau kaip dažniausiai ir nutinka su universaliais gaminiais, jų ypatybės negali visiškai lygiuotis su atitinkamam sezonui pritaikytais modeliais. Vasarą gali pritrūkti stabilumo stabdant šlapiame kelyje, o žiemą sunkiau bus laviruoti važiuojant sniegu – ypač tuomet, jei labai stipriai nukris oro temperatūra. Visgi, jeigu Jūsų išvykos yra ganėtinai retos ir įvertinę oro sąlygas galite pasirinkti, ar vairuoti, ar ne, toks pasirinkimas padės Jums nemažai sutaupyti.

Restauruotos padangos

Įvairiems sezonams pritaikomos restauruotos padangos yra dar vienas pasirinkimas tuomet, kai norisi sutaupyti. Jų gamybos procese senų ratų apavų karkasai yra padengiami nauju gumos mišiniu – tokia technologija leidžia ir vėl juos pritaikyti kelionėms. Tiesa, dažniausiai tokios padangos negali pasigirti pačios įspūdingiausiomis stabdymo ir įsibėgėjimo galimybėmis, o jų tarnavimo trukmė taip pat neprilygsta naujoms. Tačiau šiems ratų apavams prireikia kur kas mažesnių išlaidų, tad jas renkasi tie, kurie nori įsigyti ekonomiškus gaminius ir tuo pačiu prisidėti prie ekologiškų idėjų puoselėjimo.

Tarp visų šių tipų lengvai surasite tokį, kuris atitinkamu sezonu labiausiai tiks Jūsų automobiliui. Nepamirškite atkreipti dėmesį į padangų dydį, protektoriaus raštą, sukibimą su šlapia kelio danga ir kitus aktualiausius parametrus, kurie užtikrins dar saugesnes, komforto kupinas Jūsų keliones.

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE