Paežerių dvaro sodybą siekiama dar labiau pritaikyti lankytojų poreikiams

Vakar Vilkaviškio savivaldybės meras Algirdas Neiberka lankėsi Paežerių dvaro sodyboje, kur ieškojo sprendimų, kaip šį svarbų turizmo ir kultūros objektą padaryti dar patrauklesnį ir patogesnį lankytojams. Mero teigimu, viena iš aktualiausių reikmių šiam objektui šiuo metu – viešasis tualetas.

Paežerių dvaras
K. Inkratos nuotr

Kartu su A. Neiberka Paežerių dvare lankėsi ir diskutavo Kultūros paveldo departamento Marijampolės skyriaus specialistės – vedėjo patarėja Violeta Kasperavičiutė ir šio skyriaus specialistė Nijolė Kryžanauskienė, Administracijos direktorius Vitas Gavėnas, Mero patarėjas Kazys Kiaulakis, Investicijų ir strateginio planavimo skyriaus vedėja Jurga Grigaliūnaitė bei Vilkaviškio rajono Suvalkijos (Sūduvos) kultūros centro-muziejaus direktorė Jurgita Morozaitė.

„Ne paslaptis, kad Paežerių dvaro sodyboje labai trūksta lankytojams patogaus viešojo tualeto. Dvaro teritorijoje vyksta daugybė renginių, atvyksta ekskursijos iš visos Lietuvos, dvaro parkas tapo mėgstama vietinių gyventojų pasivaikščiojimų vieta, tad šis objektas yra labai reikalingas“, – savo Facebook paskyroje mintimis dalinosi Vilkaviškio meras.

Paežerių dvaras
K. Inkratos nuotr

Susitikimo metu buvo aptarti taip reikalingo viešojo tualeto įrengimo klausimai ir netgi apžiūrėtos vietos, kuriose toks statinys galėtų išdygti. Nors opią problemą spręsti norisi kaip įmanoma greičiau, tačiau A. Neiberkos teigimu iki to laiko lankytojams pasitarnaus biotualetas.

Diskutuojant iškilo ir senųjų dvaro kiaulidžių klausimas, mat pastatas taip pat yra kultūros paveldo objektas, nors iki šiol nėra sutvarkytas. Mero teigimu, svarbu ir kiaulides pritaikyti lankytojų reikmėms. „Su Kultūros paveldo departamento atstovėmis kalbėjomės, kaip šį objektą kuo geriau pritaikyti lankytojų reikmėms, tuo pačiu supažindinant visuomenę su istorine praeitimi“, – sakė A. Neiberka. Tam tikslui greitu metu bus imtasi ieškoti finansavimo šaltinių.

 

Ugnė Stanaitė

Sūduvos gidas

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE