Paežeriuose skleisis jaunųjų talentų sparnai

Rugpjūčio 1 dieną Paežerių dvaro parke Jaunųjų atlikėjų festivalio „Karvelėli mėlynasai“ koncerte „Kilkit jaunystės sparnais“ pasirodys patys jauniausi šio festivalio dalyviai – neseniai Vilkaviškio muzikos mokyklos duris užvėrę talentai: Rapolas ir Povilas Aušrotai (saksofonai), Ąžuolas Skrinska (akordeonas) ir Gabija Utaraitė (vokalas).

R. ir P. Aušrotai
R. ir P. Aušrotai / Organizatorių nuotr.

Lyg du vandens lašai, ir išvaizda, ir talentu vienodai apdovanoti broliai dvyniai Povilas ir Rapolas Aušrotai, kaip mama sako, dažnai konkursuose priverčia sutrikti net komisiją, kai vos baigus groti vienam atlikėjui, scenoje pasirodo vėl toks pat.

Groti pučiamaisiais instrumentais brolius tikriausiai paskatino tėčio pavyzdys, kuris taip pat baigęs Vilkaviškio muzikos mokyklą grojo Vilkaviškio orkestre. Mokydamiesi antroje klasėje, Povilas ir Rapolas įstojo į Vilkaviškio muzikos mokyklą. Pirmaisiais metais, kaip pasakoja mama Jūratė, broliai negalėjo groti saksofonu dėl vienos rimtos priežasties – buvo iškritę priekiniai dantys… Besimokydami 5-oje muzikos mokyklos klasėje pradėjo dalyvauti konkursuose. Vienas tokių pirmųjų buvo – jaunųjų atlikėjų pučiamaisiais ir mušamaisiais instrumentais olimpu laikomas Juozo Pakalnio konkursas, kuriame broliai pateko į finalą, o nuo kitų metų prasidėjo ir laurai. Šiuo metu broliai yra Kauno J. Gruodžio konservatorijos trečio kurso studentai, jiems po 16 metų. Kaune specialybės juos moko Linas Klebauskas, o pirmasis jų saksofono mokytojas Vilkaviškyje – Romas Jakimavičius.

Ą. Skrinska
Ą. Skrinska / Organizatorių nuotr.

Septyniolikmetis akordeonininkas Ąžuolas Skrinska šiemet baigė Kauno Juozo Gruodžio Konservatorijos trečią kursą. Ąžuolas groja įvairius kūrinius, bet labiausiai traukia džiazas ir klasikiniai kūriniai. Baigęs Vilkaviškio muzikos mokyklą, Ąžuolas įstojo į konservatoriją, nes apsisprendė savo ateitį sieti su muzika. Ąžuolas tiki, kad ateityje jo laukia dar daug konkursų, ir prizinių vietų, o mes jam to nuoširdžiai ir linkime.

G. Utaraitė
G. Utaraitė / Organizatorių nuotr.

Jau ne viename konkurse laurus skinanti Gabija Utaraitė šiemet bus jau antrakursė Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, kur profesorės Astos Krikščiūnaitės klasėje studijuoja dainavimo specialybę. Gabijos muzikinis kelias prasidėjo taip pat Vilkaviškio muzikos mokykloje, kur baigė fortepijono specialybę pas mokytoją Kristiną Cibulskienę. 2018 m. įstojo į Kauno Juozo Gruodžio konservatoriją, dainavimo specialybę, mokytojos Gitanos Pečkytės – Vilkelienės klasę.

K. Cibulskienė
K. Cibulskienė / Organizatorių nuotr.

Jauniesiems atlikėjams akompanuos Vilkaviškio muzikos mokyklos fortepijono mokytoja metodininkė Kristina Cibulskienė. Su mokyklos lengvosios muzikos grupe „Gama“ įrašiusi CD „Pokalbiai… Pamąstymai… Garsai“. Nuolatinė LRT televizijos konkursų „Dainų dainelė“, muzikinių projektų, respublikinių (J. Švedo, J. Pakalnio) ir tarptautinių („WIND STARS“, „Ventus Musicale“) konkursų laureatų koncertmeisterė.

Volare
Volare / Organizatorių nuotr.

Kartu su Vilkaviškio rajono talentais pasirodys taip pat jaunas, bet jau profesionalias scenas užkariaujantis vokalinis ansamblis „Volare“. Ansamblis klausytojus pakvies į užburiančią muzikinių įspūdžių kelionę po klasikinės dainos pasaulį: nuo klasikinių neapolietiškų dainų iki žymiausių XX amžiaus kūrinių. Vokalinį ansamblį „Volare“ sudaro trys jauni, talentingi bei perspektyvūs dainininkai, tarptautinių konkursų laureatai, per savo neilgą karjeros kelią jau sukūrę vaidmenų Lietuvos bei užsienio operų pastatymuose: Juozas Janužas (tenoras), Mindaugas Tomas Miškinis (baritonas) ir Simonas Strazdas (bosas). Vaikinams akompanuoja Respublikinių bei tarptautinių konkursų laureatė Julita Lukminaitė. Julita šiuo metu studijuoja Lietuvos Muzikos ir Teatro Akademijoje prof. R. Rikterės fortepijono klasėje.

„Volare“ atliekamoje programoje skambės C. A. Bixio, E. De Curtis., L. Denza, E. Cannio, M. Petrausko, S. Šimkaus, N. Brodszky ir kitų kompozitorių kūriniai.

Koncerto pradžia 15 val. Įėjimas nemokamas.

Renginio plakatas
Renginio plakatas / Organizatorių nuotr.

Suvalkijos (Sūduvos) kultūros centro – muziejaus inf.

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE