Pagalba yra – nebijokime priimti!

Vilkaviškio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, bendradarbiaudamas kartu su „Keisk požiūrį“ vadovu Eimantu Botyriumi, nuo šių metų balandžio mėnesio Vilkaviškio rajono savivaldybės gyventojams pradėjo teikti nemokamas anonimines priklausomybių konsultacijas.

Kodėl šiandien apie tai reikia garsiai kalbėti, kodėl turime vieni su kitais daugiau bendrauti, išsikalbėti, matyti šią problemą…?

Nes…

…alkoholizmas, kuris priveda prie nemokėjimo valdyti savo minčių ir elgesio, o gal net noro nusižudyti, sukelia daug problemų šeimoje, darbe ir visa tai rodo, kad asmuo turi psichologinių problemų. Būtent todėl be specialisto įsikišimo žmogui beveik niekada nepavyksta visiškai išsilaisvinti nuo priklausomybių.

Stebėdami ir analizuodami mūsų savivaldybės gyventojų sveikatos rodiklius, pastebime, kad mūsų krašte savižudybių rodiklis vis dar išlieka aukštas bei atsižvelgdami į Valstybinių visuomenės sveikatos priežiūros funkcijų vykdymo 2019 metams veiklos prioritetų planavimą, biuras didesnį dėmesį skirs psichinės sveikatos stiprinimui.

Džiugu, kuomet Savivaldybių visuomenės sveikatos biurams yra duodamas tikrai reikalingas ir naudingas „įrankis“, galintis padėti mūsų jaunimui neįnikti į psichiką veikiančių medžiagų vartojimą, tai ankstyvosios intervencijos programa. Programos tikslas – motyvuoti jauną žmogų keisti savo elgesį, paskatinti suabejoti jau turimomis žiniomis, susijusiomis su psichoaktyviųjų medžiagų vartojimu, žala bei pasekmėmis. Jaunuoliams yra suteikiama galimybė būti išklausytiems, suprastiems, diskutuoti bendraamžių rate. Šiuos konfidencialius užsiėmimus sėkmingai vykdo biuro specialistės Edita Jankienė, Danguolė Balčiūnienė ir Vilkaviškio rajono švietimo pagalbos tarnybos psichologė Daiva Lenčiauskienė.

Ir visu tuo neketiname apsiriboti, ateityje numatome daugiau veiklų, prisidedančių prie psichinės sveikatos stiprinimo.

 

Jei jaučiate, kad sunku valdyti savo mintis ir elgesį, o gal tiesiog matote šalia savęs artimąjį, draugą, kaimyną, kuriam čia ir dabar reikia skubios psichologinės pagalbos, nenusigręžkite, padėkite sau ir kitiems, nes pagalba yra – nebijokime priimti!

 

Nemokamoms anoniminės priklausomybių konsultacijos Vilkaviškio rajono savivaldybėje (Vilniaus g. 4, Vilkaviškis tel. 8 682 41407) / Vilkaviškio pirminės sveikatos priežiūros centro Psichikos sveikatos skyrius (Jašinsko g. 2, Vilkaviškis, tel. 8 342 60114) / Vilkaviškio švietimo pagalbos tarnyba (Jašinsko g. 2, Vilkaviškis, tel. 8 342 54766, 8 699 43466) / Vilkaviškio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras (S. Nėries g. 40, Vilkaviškis 8 342 31058)

Savitarpio paramos grupė nusižudžiusiųjų artiesiems (tel. 8 600 73248)

 

PAGALBA VISĄ PARĄ:

„Jaunimo linija – 8 800 28888 / „Vaikų linija“ – 116 111 / „Vilties linija“ – 116 123 / „Pagalbos moterims linija“ – 8 800 66366

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas

TAIP PAT SKAITYKITE