Pareiškimas “Dėl Marijampolės kolegijos savarankiškumo”

Tėvynės Sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS – LKD) Marijampolės skyriaus tarybai kelia susirūpinimą Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungai priklausančio Seimo nario paskelbtas planas prijungti Marijampolės kolegiją prie Kauno kolegijos filialo teisėmis. Šis planas iš esmės reiškia aukštosios mokyklos Sūduvos sostinėje naikinimo pradžią, nes po kelių metų po prijungimo, kaip rodo Lietuvos patirtis, tokie filialai yra likviduojami.

Toks neatsakingas Seimo nario siūlymas nedera nei su Vyriausybės regioniškumo politika, nei su Marijampolės žmonių lūkesčiais ir labiausiai yra naudingas Kauno kolegijai. Jo įgyvendinimas tik dar labiau padidintų Marijampolės savivaldybės gyventojų, ypač jaunimo, skaičiaus mažėjimo mastą dėl emigracijos į didesnius Lietuvos miestus ar užsienį, o taip pat sumažintų Sūduvos regiono patrauklumą investuotojams, dirbtinai sukurtų kvalifikuotų darbuotojų stygių privačiame ir viešajame sektoriuose.

TS-LKD Marijampolės skyriaus taryba ragina Marijampolėje rinktą Seimo narį neklaidinti savivaldybės gyventojų kolegijos prijungimo planu dangstant tikruosius jos likvidavimo ketinimus bei atstovauti Marijampolės žmonių, o ne kauniečių ir Švietimo ministerijos valdininkų interesams.

TS-LKD Marijampolės skyriaus taryba tvirtai pasisako už Marijampolės kolegijos savarankiškumo išsaugojimą, nes yra įsitikinusi, jog Marijampolės savivaldybės gyventojams, ypač tiems, kurie neturi pakankamų pajamų studijuoti didmiesčiuose, turi išlikti galimybė vietoje įgyti aukštąjį išsilavinimą, o regiono verslui neturi būti bloginamos plėtros sąlygos dėl kompetentingų žmogiškųjų išteklių trūkumo.

 

TS – LKD Marijampolės skyriaus taryba   

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas