Paroda „Trys gamtos nuojautos“ Zanavykų muziejuje

Liepos 11 d. Zanavykų muziejuje tekstilininkės Laima Kantakevičienė, Irena Seniūnienė ir Arijana Numgaudienė pristatė parodą „Trys gamtos nuojautos“. Tai jau ne pirmoji jų paroda šiame muziejuje, bendradarbiavimas prasidėjo prieš dešimtmetį.

Parodoje „Trys gamtos nuojautos“ menininkės pristatėkūrybinės veiklos rezultatus, sukurtus per pastaruosius metus. Tai saviti, subtilūs, trapūs, kruopštūs, meniškai atlikti tekstilės darbai. Darbuose dominuoja pastelinės spalvos. Kiekvienas kūrinys turi savo gimimo istoriją, yra susietas su asmeniniais kūrėjų išgyvenimais.

A.Numgaudienės kūriniuose jaučiama ypatinga pagarba linui. Savo darbuose jisuderino ir sujungė tekstilę su gamtine medžiaga: Baltijos jūros nugludintais medžio gabaliukais, akmenukais, įvairiais augalais. Renginio metu A. Numgaudienė pristatė darbą „Senų marškinių istorija“, kuris pasakoja jos ir jos vyro šeimų istoriją. L. Kantakevičienės darbuose matomi tradicinės ir šiuolaikinės tekstilės elementai, autorėeksperimentuoja dažydama medvilnę, liną, vilną ir popierių augaliniais dažais. Ekspozicijoje pateiktos knygos, kuriose apibendrinta šios veiklos patirtis.I. Seniūnienė dirba įvairiomis tekstilės technikomis. Parodoje ji pristato gobeleno fragmentus, skiautinius, nėrinius, siuvinėtus ir veltus kūrinius.

Autorės ne tik kuria, bet mielai savo patirtimi ir žiniomis dalijasi su kitais. Jos veda seminarus, praktinius užsiėmimus pedagogams, studentams ir kitiems tekstilės mėgėjams. Atidarymo metu L. Kantakevičienė išdavė kelias paslaptis kokiais augalais reikia dažyti norint išgauti melsvą ar rausvą spalvą.

Paroda Zanavykų muziejuje eksponuojama iki rugpjūčio 20 d. Maloniai kviečiame apsilankyti!

 

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.