Parodoje – Patašinės apylinkių paukščiai

Patašinės bibliotekoje parengta jau šeštoji fotografės Rimos Spūdienės paroda „Mano žemės paukščiai“.

Parodos autorė Rima Spūdienė Patašinės miestelyje žinoma ne tik, kaip bendruomenės fotografė, bet ir aktyvi bendruomenės valdybos narė, nuveikusi daug prasmingų darbų savo gimtosios Patašinės praeities ir istorinės dabarties išsaugojimui bei įvaizdžio puoselėjimui.

PatašinėRima ypatingai domisi Patašinės apylinkių gamta, stebi ir fiksuoja retesnius reiškinius, augmeniją bei gyvūniją. Su didžiausiu užsidegimu ji fotografuoja Patašinės apylinkėse gyvenančius sparnuočius. Rima viena pirmųjų pastebėjo ir savo nuotraukose užfiksavo, kol kas dar neoficialiai miestelio simboliu tapusius, mažuosius apuokus, kurie, tarsi numanydami moters pomėgį, apsigyveno visai netoli jos namų augančiame lazdyne.

Daugybę sparnuočių Rima nufotografavo tiesiog savo namų kieme. Paukščiai pamėgo fotografės kiemą, nes čia jie bet kuriuo metų laiku jaučia šeimininkės rūpestį ir globą.

Rima Spūdienė – tikra fotografijos entuziastė. 2020-ųjų metų pabaigoje jos nuotrauka su rudeniniame lazdyne tupinčiu mažuoju Patašinės apuoku dalyvavo Marijampolės P. Kriaučiūno viešosios bibliotekos surengtame virtualiame fotografijų konkurse „Rudens spalvos Lietuvos vėliavoje“ ir laimėjo daugiausia lankytojų simpatijų.

Fotografijų paroda „Mano žemės paukščiai“ Patašinės bibliotekoje veiks ir pavasarinę nuotaiką skleis iki balandžio 30 dienos.

Ilona Jančaitienė,

Patašinės bibliotekos bibliotekininkė

Nuotraukos – straipsnio autorės

Jums gali patikti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video:

TAIP PAT SKAITYKITE