Pasaulį ir toliau stebina lietuvio fotografo nuotraukos, šį kartą nusidažiusios ryškiomis pavasario spalvomis 

Prieš tris metus netikėtos kačių nuotraukos iš apačios apskriejo pasaulį ir atkreipė visų didžiausių pasaulio žiniasklaidos portalų dėmesį. Nuotraukų autorių, jauną fotografą Andrių Burbą užgriuvo žurnalistų dėmesys ir įvairiausi pasiūlymai – tarp kurių vokiečių leidybinės įmonės idėja išleisti kačių ir šunų nuotraukų albumus. Idėja fotografuoti gyvūnus iš apačios virto ilgamečiu projektu pavadintu “Underlook”, o interneto bendruomenė, stebinta net žirgų nuotraukomis iš apačios, iki šiol laukia naujausių Andriaus ir jo komandos darbų. Atėjus pavasariui įprastą, juodą “Underlook” nuotraukų foną keičia spalvos, o tai dar vienas iššūkis, kurio rezultatai tikrai džiugina akį.

Įgyvendinant idėją gyvūnus fotografuoti iš apačios, rūpesčių ir įvairiausių galvosūkių kildavo nuolatos. Reikėjo konstruoti specialius stalus, kurių viršuje būtų stiklas, taip pat pasirūpinti ir storu, sunkesnius gyvūnus išlaikančiu stiklu, bei tai, kaip įtikinti keturkojus, kad šie nors kelioms sekundėms “pozuotų” labia neįprastoje konstrukcijoje. Dar daugiau iššūkių teko spręsti fotografuojant žirgus. Pasaulio žiniasklaidos antraštės skambėjo įspūdingai: “Fotografas užsikasė 3metrų gylio duobėje, kad nufotografuotų žirgus iš apačios”. Realybė ne tokia skandalinga, tačiau ištikrųjų reikėjo kasti didžiulę duobę, ant jos krano pagalba kelt iypatingai storą, specialiai šiai fotosesijai pagamintą stiklą, o žirgams siūti specialius odinius batukus, kad jie su pasagomis neįskeltų ar nesubraižytų stiklo. Supratęs, kad neišsprendžiamų problem nebūna, fotografas ant stiklokėlė ir karvę, triušius bei atliko kelias eksperimentines fotosesijas, kurių modeliai buvo ne gyvi padarėliai, bet dviračiai.

“Juodas fonas per tiek metų tapo mūsų projekto vizitine kortele. Be to dirbti su juodu fonu daug lengviau, ypatingai nuotraukas retušuojant. Tačiau metai eina, norisi kažko naujo,  galima būtų pajuokauti, kad trūksta iššūkių. Su komanda nusprendėme, kad galime pažaisti su spalvomis. Kaip dažniausiai darome, kates fotografuojame parodų metu, taip vienoje vietoje per visą dieną galime nufotografuoti daug skirtingų kačių veislių, būną ir tokių, kurios tokios retos, kad būtent parodai atvyksta iš užsienio. Taigi kaip viskas vyksta: yra stalas su stiklu, ant kurio statomas gyvūnas, rankoje laikau nuotolinį fotoaparato pultelį, o virš visko kabiname foną. Norėdami padaryti spalvotas nuotraukas nuomavome šešių spalvų popieriaus rulonus, kurių vieno svoris apie 4 kg, o ilgis 3 metrai, vos sutalpinome viską į automobilį”, – savo įspūdžiais kuriant spalvotą fotosesiją dalinosi A. Burba.

Kruopštus pasiruošimas, ilgos valandos dailinant ir štai rezultatas – spalvingos, ryškios bei  pavasariu kvepiančios kačių nuotraukos! Panašu, kad projektas nežada išsisemti, o ateities planai skamba labai rimtai – tigrų fotosesija iš apačios, kuriai komanda jau pradėjo ruoštis.

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas