Pasaulinę baltosios lazdelės dieną – galimybė pajusti, kaip aplinką mato silpnai regintys žmonės

Šiandien, spalio 15 d., pasaulyje minima Baltosios lazdelės diena, kuri yra skirta atkreipti visuomenės dėmesį į regėjimo negalią turinčius žmones. Šios dienos pavadinimas nėra atsitiktinis – baltoji lazdelė yra neregių orientavimosi erdvėje priemonė ir regos negalią turinčių žmonių simbolis.

Šiandien su Marijampolės savivaldybės vadovais ir Socialinių paslaugų skyriaus vedėja susitiko akluosius ir silpnaregius, gyvenančius Marijampolėje, vienijančio Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos (LASS) Marijampolės savivaldybės filialo projektų vykdytoja Sandra Valiūnaitė.

„Už aplinką, matomą visiems“ – tokia tema vyravo susitikimo metu. Džiugu, kad regėjimo negalią turintys žmonės teigiamai įvertino pokyčius susisiekimo infrastuktūroje: dažnas iš mūsų žingsniuodamas šaligatviu net nesusimąstome, kad jame įtaisytos geltonos spalvos grublėtos plytelės yra labai svarbios silpnai matantiems ir akliesiems.

Marijampolės savivaldybės meras Povilas Isoda, išklausęs, kokių kartais paprastų priemonių tereikia, kad regėjimo negalią turintys žmonės galėtų pasijausti daug saugiau, paprašė LASS Marijampolės savivaldybės filialo projektų vykdytojos Sandros Valiūnaitės, kuri atstovauja Marijampolės savivaldybės akliesiems ir silpnaregiams, įvardinti svarbiausius objektus, kurie galėtų būti pritaikyti aklųjų ir silpnaregių bendruomenei. „Laiptų pakopų, įėjimo durų pažymėjimas geltona spalva yra be galo greitai išsprendžiama problema, tereikia žinoti, kurie objektai kelia daugiausiai nepatogumų. Taip pat galimybė turėti specialių knygų silpnai regintiems žmonės yra irgi nesudėtingai išsprendžiamas klausimas“, – kalbėjo meras.

Merui antrino ir vicemeras Artūras Visockis, sakydamas, kad būtina užmegzti konkretų dialogą su šia bendruomene, kuri savo pasiūlymais ir rekomendacijomis palengvintų aplinkos pritaikymą regėjimo neįgaliesiems.

Kad diskusija įgautų dar didesnės reikšmės, LASS Marijampolės savivaldybės filialo projektų vykdytoja Sandra Valiūnaitė paragino nors trumpam pajusti, kaip aplinką mato regos negalią turintys žmonės. Specialūs akiniai suteikė galimybę trumpam pabūti gleukoma, katarakta ar kitomis regėjimo ligomis sergančių žmonių vietoje. Tik pamatę, kokį pasaulį mato neįgalieji, galime suprasti, kokia dovana yra regėjimas ir kaip svarbu padėti, padrąsinti ir įgalinti silpnaregius ir akluosius.

Marijampolės savivaldybės administracijos inf.

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE