Pasaulinė darbuotojų saugos ir sveikatos diena

Tarptautinės darbo dienos iniciatyva, balandžio 28 d. paskelbta Pasauline darbuotojų saugos ir sveikatos diena. Minėtos dienos tikslas – visame pasaulyje skatinti kurti saugias, sveikas ir tinkamas darbo sąlygas. Tarptautinė darbo organizacija pirmąkart šią dieną minėjo 2001 metais.

TDO duomenimis, pasaulyje kasmet du milijonai vyrų ir moterų miršta dėl nelaimingų atsitikimų darbe ar dėl susirgimų susijusių su darbu. Europos Sąjungoje dėl su darbu susijusių priežaščių kas tris su puse minutės miršta vienas žmogus.

Statistiniai duomenys rodo, kad daugelis  darbuotojų ir darbdavių vis dar nežino su kokia rizika susiduria ir kaip ją valdyti.

Šios dienos proga viso pasaulio nacionalinės valdžios institucijos, profesinės sąjungos, darbdavių organizacijos ir sveikatos srities specialistai organizuoja įvairius renginius. Visi darbdaviai, darbuotojai, profesinės sąjungos, darbo tarybos kviečiami sutelkti dėmesį į darbo vietas: abipusiai bendradarbiaujant peržiūrėti kaip vyksta įmonėue rizikos vertinimas, pašalinant ar sumažinant darbo vietose pavojus ir įsitikinti ar socialinis dialogas įmonėje padeda organizuoti saugų darbą.

Vieną iš šios savaitės dienų siūloma įmonių vadovams susirinkus drauge su kolektyvu ar jo atstovais arba kita pasirinkta forma paminėti žuvusiuosius darbe.

 

Sūduvos gido informacija

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas

TAIP PAT SKAITYKITE